KulturaMuzyka

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili zawita do Lublina. „Ósmy Cud Świata” na scenie CSK

W środę, 25 października, Lublin stanie się areną spektakularnego widowiska. Na deskach CSK wystąpi nazywany „ósmym cudem świata” Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili.

Oczarowujący i niepowtarzalny – Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili od lat bawi i zaskakuje miliony widzów na całym świecie. Wspomnienia z ich występów są trwalsze niż czas, a emocje, które wywołują, równie intensywne jak huragan. Przekonajcie się sami – już w środę, 25 października, o godzinie 19:00, wystąpią w Centrum Spotkań Kultury w Lublinie.

Ich fenomen nie jest przypadkowy. Sukhishvili to orkiestra narodowa i 100 utalentowanych tancerzy, występujących w ponad 2500 unikatowych kostiumach. Każdego roku artystyczny huragan tej grupy dociera do nowych zakątków świata. To również moc inspirujących dźwięków, granych na oryginalnych instrumentach muzycznych. Ich niezwykłe umiejętności, zarówno taneczne, jak i muzyczne, inspirują światową modę, są bohaterami filmów i książek.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Polak, Węgier, dwa bratanki…, czyli „IV Spotkanie z kulturą węgierską”

Jednak to, co wyróżnia Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, to nie tylko spektakularne kostiumy czy fenomenalne umiejętności, ale także innowacyjność i świeżość w interpretacji klasycznych utworów. Ich taniec wydaje się niemożliwy do wykonania, jakby rzucał wyzwanie samym prawom grawitacji.

Jeżeli jesteście ciekawi, co może stać się, gdy scena stanie się polem bitwy pomiędzy tradycją a nowoczesnością, nie możecie przegapić tego wydarzenia. Bilety są dostępne na stronie biletyna.pl.

Widowisko to jest czymś więcej niż tylko kolejnym punktem w kalendarzu kulturalnym Lublina. To wydarzenie, którego nie można przegapić i które pozostanie w pamięci na długie lata. Nie bez powodu nazywają ich „ósmym cudem świata”.

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *