SiatkówkaSport

Pierwszy Mecz, Pierwsza Wygrana. Bogdanka LUK Lublin dominuje nad Enea Czarnymi Radom w Hali Globus

Bogdanka LUK Lublin rozpoczyna sezon z wysokiego „C”, rozprawiając się z Enea Czarnymi Radom w emocjonującym meczu w lubelskiej hali Globus. Drużyna pod wodzą Massimo Bottiego pokazuje, że jest gotowa na wyzwania, jakie niesie nowy sezon.

W inaugurującym meczu sezonu gospodarze, Bogdanki LUK Lublin, rozpoczęli od imponującej gry, z Alexandre Ferreirą na czele. Już na początku pierwszego seta szybki atak i skuteczny blok na Brodie Hoferze dał drużynie z Lubelszczyzny dwupunktową przewagę 4:2. Enea Czarni Radom borykali się z problemami w ofensywie, a marnowanie okazji powiększyło prowadzenie lublinian do 10:6.

Jednak zespół z Mazowsza zdołał odrobić straty i zrobiło się 19:18. W końcówce pierwszego seta mieliśmy walkę punkt za punkt. Emocje i dynamika – tego nie brakowało w hali Globus. Niemoc w wykańczaniu ataków drużyny z Mazowsza sprawiła, że piłka setowa po ataku Meljanaca trafiła w ręce lublinian, którzy ostatecznie wygrali pierwszego seta 26:24.

Drugą partię Lublinianie zaczęli od znakomitej gry w bloku, nie pozostawiając rywalom żadnych szans. Nieprawidłowości w zagrywkach Enea Czarnych Radom kosztowały ich drogo, a as serwisowy Mateusza Malinowskiego zakończył set 25:17.

W kolejnym secie emocje sięgnęły zenitu. Po trzech świetnych atakach Macieja Krysiaka z 2:2 zrobiło się 5:2 Obydwie drużyny toczyły zacięty boj do samego końca. Mimo to, LUK Lublin utrzymywał swoją przewagę, zakończoną autowym serwisem Bartosza Gomułki 25:19.

Bogdanka LUK Lublin wypadła znakomicie w pierwszym starciu sezonu, pokazując, że w Hali Globus są nie do pokonania. Mimo zaciętej walki, Enea Czarni Radom nie byli w stanie sprostać potężnej grze lublinian.

Następny ligowy mecz Bogdanka LUK Lublin rozegra również u siebie. W czwartek, 26 października o godz. 18:30, lubelscy siatkarze zmierzą się z Barkomem Każany Lwów.

Bogdanka LUK Lublin – Enea Czarni Radom 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)

Bogdanka LUK Lublin: Nowakowski, Komenda, Kania, Malinowski, Ferreira, Brand, Thales (libero) oraz Kędzierski, Krysiak, Schulz

Enea Czarni Radom: Ostrowski, Hofer, Kraj, Buszek, Todorović, Meljanac, Nowowsiak (libero) oraz Formela, Rajsner.

MVP: Jan Nowakowski (Bogdanka LUK Lublin)