Piłka nożnaSport

Motor przełamuje złą passę i zgarnia trzy punkty w starciu z Chrobrym Głogów

W emocjonującym pojedynku na Dolnym Śląsku, zespołowi Motoru udało się pokonać Chrobrego Głogów 1:0. Żółto-biało-niebiescy przełamali tym samym złą passę pięciu porażek z rzędu.

Już od pierwszych minut meczu, zauważalna była dynamika i zaciętość w grze ze strony żółto-biało-niebieskich. Intensywny pressing zespołu ujawnił się już na samym początku, kiedy to groźne uderzenie Bartosza Wolskiego niemalże otworzyło wynik spotkania. Jednak bramkarz gospodarzy, Damian Węglarz, zademonstrował refleks i obronił strzał.

Decydujący moment pierwszej połowy nadszedł w 20. minucie. Wówczas to podopieczni trenera Feio zdołali znaleźć lukę w obronie Chrobrego Głogów. Odbiór w środku boiska, sprytne podanie od Michała Żebrakowskiego i celny strzał Mariusza Rybickiego sprawiły, że Motor objął prowadzenie.

Chociaż gospodarze nie pozostawali w tyle i starali się konstruować akcje długimi podaniami, Motorowcy stanowili zdecydowanie większe zagrożenie. Szczególnie groźne były ich akcje w 29. i 53. minucie, kiedy to kolejno strzały Rafała Króla i Mariusza Rybickiego zmusiły Węglarza do interwencji. W tej ostatniej sytuacji piłka wylądowała na słupku bramki rywali.

Próby Chrobrego przeprowadzenia konstruktywnej akcji rozbijały się o obronę Motoru, który zdołał również przeprowadzić kilka groźnych kontrataków. Jeden z nich, w wykonaniu Dariusza Kamińskiego w 76. minucie, mógł zakończyć się golem, gdyby nie kolejna świetna interwencja Węglarza.

Motor, który przed tym spotkaniem zmagał się z serią nieudanych meczów, tym razem okazał się skuteczniejszy. Dzięki efektywnemu kontrolowaniu gry, żółto-biało-niebieskim udało się dowieźć cenne prowadzenie do końcowego gwizdka.

Ostateczny rezultat 0:1 pozwolił lubelskiej drużynie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli i odzyskać pewność siebie przed starciem z liderem tabeli Fortuna I Ligi, Odrą Opole. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu usłyszymy w niedzielę, 29 października, o godz. 12:40 na Arenie Lublin.

Warto zauważyć, że ostatnie zwycięstwo Motoru miało miejsce prawie dwa miesiące temu (3 września), kiedy po dramatycznej końcówce żółto-biało-niebiescy pokonali na Arenie Lublin zespół Stali Rzeszów 3:2.

Chrobry Głogów 0:1 Motor Lublin

Bramki: Mariusz Rybicki 20’

Chrobry Głogów: Damian Węglarz – Natan Malczuk, Michał Michalec, Mavroudis Bougaidis – Kacper Tabiś, Patryk Mucha (70’ Patryk Plewka), Robert Mandrysz (59’ Artur Bogusz), Dawid Hanc (59’ Jesus Paz) – Bartosz Biel (59’ Szymon Bartlewicz), Mateusz Ozimek – Mikołaj Lebedyński (78’ Kamil Wojtyra)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz – Piotr Ceglarz (73’ Dariusz Kamiński), Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (73’ Mathieu Scalet), Rafał Król, Mariusz Rybicki (65’ Michał Król) – Michał Żebrakowski (65’ Dawid Kasprzyk)

Żółte kartki: Mandrysz – Najemski, Rudol, M. Król

Jeden komentarz do “Motor przełamuje złą passę i zgarnia trzy punkty w starciu z Chrobrym Głogów