LublinWiadomości

Basen w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie już po remoncie

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie otwiera nowy rozdział w swej historii. Z okazji jubileuszu 40-lecia placówki, oficjalnie otwarto odnowiony basen. Inwestycja, która kosztowała ponad 440 tys. zł ma przynieść nową jakość zajęć wodnych dla uczniów i stanowi kolejny krok w stronę modernizacji infrastruktury sportowej w mieście.

W piątek, 20 października, atmosfera w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Poturzyńskiej była wyjątkowa. Nie tylko z powodu jubileuszu 40-lecia placówki, ale także dzięki oficjalnemu otwarciu odnowionego basenu. Prace remontowe były szeroko zakrojone i obejmowały m.in. modernizację ścian w hali basenowej oraz wymianę membrany niecki.

– Staramy się inwestować nie tylko w boiska i sale sportowe, ale również w wodną infrastrukturę sportową. W tym roku wykonaliśmy w tej placówce duży remont. Jestem przekonany, że lekcje wychowania fizycznego na basenie, zajęcia z nauki pływania czy wodne zajęcia rekreacyjne będą od dzisiaj dużo bardziej przyjemne – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Modernizacja obiektu prowadzona były w wakacje i obejmowała cały szereg prac. Poza nową izolacją przeciwwilgociową i wymianą tynków, zainstalowano również nową membranę basenową z PCV w kolorze niebieskim, wzmocnioną włóknem poliestrowym. Na dnie niecki pojawiło się pięć pasów torowych w kolorze czarnym, a system oświetlenia podwodnego również został zmodernizowany. Wymieniono także dysze napływowe. Pozostałe elementy podano konserwacji i gruntownemu czyszczeniu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 440 tys. zł.

Basen w Szkole Podstawowej nr 16
fot. Miasto Lublin | Basen w Szkole Podstawowej nr 16

„Szesnastka” znana jest ze swojej bogatej infrastruktury sportowej. Oprócz basenu, na jej terenie znajduje się również boisko orlik z nowoczesnym oświetleniem, trzytorowa bieżnia ze skocznią i mniejsze boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. W roku 2020 obiekty te również przeszył modernizację. Remont kosztował ponad pół miliona złotych i został sfinansowany z projektów Budżetu Obywatelskiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Uczniowie na wakacjach, a w lubelskich szkołach i przedszkolach intensywne remonty

Basen w Szkole Podstawowej nr 16 to tylko jedna z ośmiu pływalni działających przy szkołach w Lublinie. Obiekty te, oprócz pełnienia funkcji dydaktycznych, są także udostępniane na potrzeby sportu szkolnego i młodzieżowego.

6 komentarzy do “Basen w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie już po remoncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *