Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Przyjechali „na gościnne występy”. Zatrzymał ich patrol drogówki

Funkcjonariusze z komisariatu w Terespolu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu patrol policji z terespolskiego komisariatu dokonał rutynowej kontroli drogowej osobowego Hyundaia. W samochodzie podróżowali dwaj obcokrajowcy, w wieku 35 i 56 lat, oraz 65-letni Polak.

Ich odpowiedzi na pytania zadawane przez mundurowych były wyjątkowo wymijające, a szczegółowa kontrola bagażnika przyniosła zaskakujące odkrycie. W samochodzie znaleziono bowiem przedmioty, które mogły być wykorzystane do popełnienia przestępstwa. Na dokładkę, funkcjonariusze odkryli ukrytą reklamówkę z bilonem i złotą biżuterią.

– Mężczyźni nie byli w stanie wyjaśnić, dlaczego znajdują się w naszym regionie, ani też skąd pochodzą przewożone przez nich przedmioty – mówi komisarz Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

zatrzymani sprawcy włamania
fot. Policja

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

– Podczas prowadzonych czynności ustaliliśmy, że ujawnione przedmioty pochodzą z włamania do domu jednorodzinnego – podkreśla rzeczniczka bialskiej Policji.

Co ciekawe, ofiara nie zdążyła jeszcze nawet zgłosić tego faktu organom ścigania.

Gdy funkcjonariusze odnaleźli właściciela domu, ujawnili kolejne szokujące fakty. Złodzieje, korzystając ze znalezionego oryginalnego klucza, weszli do domu i zrabowali biżuterię oraz pieniądze na łączną kwotę 6 tys. zł. Pokrzywdzony bez problemu rozpoznał przedmioty zabezpieczone przez policję.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych. Odpowiedzą za serię kradzieży z włamaniem

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec 65-letniego Polaka i jego kompanów dozór policji.

– Jesteśmy w trakcie wyjaśniania wszystkich okoliczności tej sprawy – informuje bialska Policja.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

zatrzymani sprawca włamania
fot. Policja

4 komentarze do “Przyjechali „na gościnne występy”. Zatrzymał ich patrol drogówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *