Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych. Odpowiedzą za serię kradzieży z włamaniem

Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym, tomaszowska policja ujęła dwóch obywateli Ukrainy, podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do aut. Mężczyźni korzystali z urządzeń blokujących działanie centralnego zamka w pojazdach. Wartość zagrabionego mienia przekracza 33 tys. zł.

W związku z kilkoma incydentami kradzieży z włamaniem do samochodów na parkingach tomaszowskich sklepów, funkcjonariusze policji z Tomaszowa Lubelskiego dokonali aresztowania dwóch mężczyzn pochodzenia ukraińskiego.

Jak ustalono, 48 i 49-latek korzystali z specjalistycznego sprzętu, który zagłuszał fale radiowe pilotów sterujących centralnym zamkiem pojazdów. Taktyka ta pozwalała na swobodny dostęp do wnętrza aut, z których ginęły dokumenty, pieniądze i karty kredytowe.

Straty materialne na ten moment zostały oszacowane na ponad 33 tys. zł, lecz istnieje szansa, że podobnych przypadków mogło być więcej.

Jak informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z Policji w Tomaszowie Lubelskim sprawa ma charakter rozwojowy, a Policja ustala, czy do podobnych przestępstw dochodziło również na terenach sąsiednich powiatów.

CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała sprawców napadu na stację paliw w Lublinie. Do zdarzenia doszło w połowie września (foto, wideo)

Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do trzech różnych pojazdów oraz usiłowania kradzieży. Sąd zdecydował wczoraj o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym obywatelom Ukrainy grozi kara do 10 lat więzienia.

Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych. Odpowiedzą za serię kradzieży z włamaniem
fot. Policja | Odpowiedzą za serię kradzieży z włamaniem
Odpowiedzą za serię kradzieży z włamaniem
fot. Policja

2 komentarze do “Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych. Odpowiedzą za serię kradzieży z włamaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *