LublinSportWiadomości

„Mistrzynie w szkołach”: Gwiazdy sportu potrenują z uczennicami

W najbliższy czwartek salę gimnastyczną I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie zapełnią uczennice, które będą miały okazję poćwiczyć pod okiem najwybitniejszych polskich sportowców. Spotkanie to część projektu „Mistrzynie w szkołach”, realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna w wieku szkolnym ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju. Teraz uczennice z Lublina będą miały wyjątkową okazję, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Wszystko za sprawą projektu „Mistrzynie w szkołach” Fundacji Otylii Jędrzejczak, który 26 października o godzinie 10.30 zagości w sali gimnastycznej I LO im. Stanisława Staszica.

Wydarzenie zgromadzi około 450 uczennic z różnych lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych. Na zajęciach pojawią się znane twarze polskiego sportu, takie jak sprinterka Pia Skrzyszowska, złota medalistka Igrzysk Europejskich i Mistrzostw Europy, Natalia Kaczmarek – mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, a także specjalistka od wspinaczki sportowej Natalia Kałucka. Wszystko pod okiem organizatorki projektu – Otylii Jędrzejczak, najwybitniejszej polskiej pływaczki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Basen w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie już po remoncie

„To nie tylko trening, to również rozmowa mistrzyń,” podkreśla Otylia Jędrzejczak. Podczas spotkania, oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych, uczennice będą miały okazję usiąść do rozmów z mistrzyniami i dowiedzieć się, jak sport wpłynął na ich życie, jakie wartości niesie i jak ważne jest, by być aktywnym.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” to inicjatywa Fundacji Otylii Jędrzejczak, która od 7 lat organizuje podobne wydarzenia w całym kraju, promując zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i pewność siebie wśród młodych kobiet.

– – –

Otylia Jędrzejczak to najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, złota i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy na basenie 50 metrowym, trzykrotna mistrzyni Europy na basenie 25 metrowym, 126 razy została mistrzynią Polski.

fot. Miasto Lublin | Sala gimnastyczna I LO w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *