Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Zamość: Pociąg potrącił leżącego na torach mężczyznę

Wczoraj, kilka minut przed godziną 20:30, na torowisku w Zamościu doszło do dramatycznego wypadku. Leżący na torach mężczyzna został potrącony przez pociąg pasażerski.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że do wypadku doszło w okolicach wiaduktu przy ulicy Peowiaków w Zamościu.

Maszynista pociągu pasażerskiego relacji Kołobrzeg – Hrubieszów podczas kursu w stronę Hrubieszowa zauważył leżącego na torach mężczyznę. Chociaż podjął natychmiastową próbę hamowania i wysyłał sygnały dźwiękowe, nie udało się uniknąć potrącenia.

Lokomotywa uderzyła mężczyznę prawdopodobnie tzw. zgarniaczem.

Pociąg potrącił leżącego na torach mężczyznę
fot. Policja | Pociąg pasażerski potrącił leżącego na torach mężczyznę

– Potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń. Nieprzytomnym został przewieziony do szpitala przez załogę karetki pogotowia – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska–Bubiło z Policji w Zamościu.

Za sterami pociągu siedział 45-letni mieszkaniec Lublina. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy w momencie zdarzenia.

Jak informuje rzeczniczka zamojskiej Policji, pociągiem podróżowało 9 pasażerów oraz 5 członków załogi, którym nic się nie stało.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wał: Zderzenie Skody z szynobusem na przejeździe kolejowym

Na miejscu wypadku pracowali policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy wykonali oględziny i przesłuchali zarówno pasażerów, jak i załogę pociągu. Obecni byli również przedstawiciel linii kolejowej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Aktualnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku oraz danych personalnych poszkodowanego mężczyzny.

Pociąg potrącił leżącego na torach mężczyznę
fot. Policja | Pociąg relacji Kołobrzeg – Hrubieszów

2 komentarze do “Zamość: Pociąg potrącił leżącego na torach mężczyznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *