BiznesEkoLublinWiadomości

Ciepłe Mieszkanie w Lublinie. Ratusz ogłasza nabór wniosków

W najbliższy poniedziałek, 26 czerwca, rozpocznie się nabór wniosków do Programu „Ciepłe mieszkanie”. Program ten umożliwia właścicielom lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych ubieganie się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczny lub podłączenie do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania. Nabór wniosków potrwa do 31 grudnia 2024 r.

Miasto Lublin otrzymało na ten cel 2,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Program „Ciepłe mieszkanie” jest elementem działań mających na celu walkę ze smogiem i poprawę jakości powietrza w Lublinie.

W ramach programu przewidziano dofinansowania na takie rozwiązania jak: kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł na pellet drzewny, ogrzewanie elektryczne, pompa ciepła oraz podłączenie do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania. Uczestnicy programu będą mogli również skorzystać z dofinansowania na nową instalację centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Koszty przygotowania dokumentacji projektowej przedsięwzięcia również kwalifikują się do dofinansowania. Trzeba zaznaczyć, że wymiana drzwi i okien jest możliwa tylko w przypadku wymiany nieefektywnego źródła ciepła. Program nie obejmuje budynków, które są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

Dofinansowanie jest adresowane do właścicieli lub współwłaścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, którzy spełniają określone kryteria dochodowe. Wysokość dofinansowania zależy od dochodów gospodarstwa domowego i może wynosić 30%, 60% lub nawet 90% kosztów kwalifikowanych, nie przekraczając jednak odpowiednio: 15 000 zł, 25 000 zł lub 37 500 zł na jeden lokal mieszkalny.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, wnioskodawcy muszą złożyć odpowiedni wniosek wraz z wymaganymi dokumentami, takimi jak informacja o dochodach, dane lokalowe i informacje dotyczące dotychczasowego źródła ciepła.  Wnioski można składać do 31 grudnia 2024 r. w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców.

>>>CZYTAJ TAKŻE: 800 plus na dziecko – kiedy i czy trzeba składać nowy wniosek?

Więcej informacji na temat Programu „Ciepłe mieszkanie” można znaleźć na stronie srodowisko.lublin.eu, czystepowietrze.gov.pl, a także pod numerami telefonu 81 466 2621 lub 81 466 2609.

Formularz wniosku dostępny jest na stronie znajdującej się pod tym linkiem.

Ciepłe Mieszkanie w Lublinie
fot. materiały prasowe

3 komentarze do “Ciepłe Mieszkanie w Lublinie. Ratusz ogłasza nabór wniosków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *