KrasnystawNa sygnaleWiadomościZ regionu

Wał: Zderzenie Skody z szynobusem na przejeździe kolejowym

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę w miejscowości Wał w gminie Izbica. Na przejeździe kolejowym samochód osobowy zderzył się z szynobusem.

W sobotnie popołudnie, dokładnie po godzinie 15:00, w miejscowości Wał w gminie Izbica doszło do niebezpiecznego wypadku. Dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy zderzył się z szynobusem na przejeździe kolejowym.

– Według wstępnych ustaleń, 27-letni mieszkaniec Łodzi, który prowadził osobową Skodę, nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. W tym momencie torami jechał szynobus relacji Lublin – Zamość – mówi starszy sierżant Anna Chuszcza z lubelskiej policji.

zderzenie Skody z szynobusem
fot. Policja | Zderzenie Skody z szynobusem na przejeździe kolejowym

Kierujący osobówką podróżował sam. Na szczęście, w wyniku tego niezwykle groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Kierowca Skody, podobnie jak maszynista byli trzeźwi w chwili wypadku. Jednak to nie koniec problemów 27-latka.

Mężczyzna odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zderzył się z pociągiem, bo wcześniej żadnego o tej godzinie nie widział

Rzeczniczka policji w Lublinie podkreśla: – Każdy przejazd kolejowy, zarówno strzeżony jak i nie strzeżony, niesie za sobą niebezpieczeństwo. Kierowcy powinni zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, czy po torowisku nie jedzie żaden pojazd szynowy. Im więcej uwagi poświęcimy temu zagadnieniu, tym nasza droga do celu będzie bezpieczniejsza.

Jeden komentarz do “Wał: Zderzenie Skody z szynobusem na przejeździe kolejowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *