WiadomościWłodawaZ regionu

Nowa atrakcja dla fanów sportów ekstremalnych. Zakończyła się budowa włodawskiego skateparku

Fani ekstremalnej jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach mają nowe miejsce do rozwijania swoich pasji. We Włodawie zakończyła się właśnie budowa skateparku.

Włodawa zyskała nową atrakcję, która już teraz przyciąga rzesze młodych entuzjastów sportów ekstremalnych. Po długich miesiącach oczekiwania zakończono budowę skateparku.

– Zakończyliśmy długo oczekiwaną przez młodych mieszkańców miasta inwestycję. Jestem przekonany, że nowy obiekt pozwoli im rozwijać swoje pasje i talenty – mówi z dumą Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Choć oficjalne otwarcie zaplanowane jest na wiosnę, skatepark zlokalizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie jest już ogólnodostępny.

Zakończyła się budowa włodawskiego skateparku
fot. Miasto Włodawa | Zakończyła się budowa włodawskiego skateparku

Nowa atrakcja wyposażona jest w różnorodne przeszkody, takie jak grindboxy, rampy i poręcze. Projekt uwzględnia również strefę dla najmłodszych adeptów sportów ekstremalnych, gdzie pod okiem rodziców mogą stawiać swoje pierwsze kroki w nauce jazdy na rolkach czy deskorolce.

Co więcej, teren skateparku został wyposażony w elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci czy tablice informacyjne z regulaminem korzystania z obiektu. Zamontowano również oświetlenie oraz monitoring, a dodatkowe nasadzenia drzew i krzewów czynią go przyjaznym dla środowiska.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Basen w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie już po remoncie

Nie tylko miłośnicy skateboardingu będą zadowoleni. Dzięki współpracy z Lokalną Grupa Działania „Poleska Dolina Bugu”, przy skateparku powstał również tzw. pumptrack. To pętla dla miłośników BMX-ów i rowerów górskich, która daje dodatkowe możliwości dla aktywnego wypoczynku.

Wartość całej inwestycji zamknęła się w kwocie 1 529 100 zł, z czego 400 000 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z kolei budowa pumptracków kosztowała 190 648 zł. W ramach tej kwoty aż 121 309 zł stanowią środki zewnętrzne pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Włodawski skatepark to więc nie tylko obiekt sportowy, ale również społeczny, który ma na celu integrację i rozwijanie lokalnej społeczności. Nie możemy się doczekać oficjalnego otwarcia na wiosnę i zapraszamy wszystkich do korzystania z tego nowoczesnego centrum aktywności.

Zakończyła się budowa włodawskiego skateparku
fot. Miasto Włodawa | Zakończyła się budowa włodawskiego skateparku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *