LublinWiadomości

Szkoła przy ul. Rzeckiego doczekała się nowych obiektów sportowych (foto)

Już niebawem uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 skorzystają z nowej bieżni oraz dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią. Przy ul. Rzeckiego zakończyła się właśnie budowa zewnętrznego kompleksu sportowego.

Przebudowa infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 jest już na finiszu. Jak informuje lubelski Ratusz, w przyszłym tygodniu powinny ruszyć odbiory.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 zbliża się wielkimi krokami. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

– To obiekty bardzo potrzebne dzieciom i młodzieży uczącej się w tej placówce, ale też oczekiwane przez mieszkanki i mieszkańców osiedla Bolesława Prusa – podkreśla Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Inwestycja przy ul. Rzeckiego obejmowała budowę dwóch boisk. Pierwsze to boisko do piłki nożnej o powierzchni 2,1 tys. m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Na drugim, wielofunkcyjnym (o pow. 2 tys. m2) z nawierzchnią poliuretanową będą rozgrywane mecze piłki ręcznej, koszykówki, czy siatkówki. Ale to nie wszystko. Powstała także bieżnia prosta o długości 60 metrów ze skocznią do skoku w dal.

Szkoła przy ul. Rzeckiego doczekała się nowych obiektów sportowych
fot. Miasto Lublin

Nowe boiska zostały wyposażone w mobilne siedziska z tworzywa sztucznego, sprzęt sportowy (m.in. bramki, słupki, kosze) i 5-metrowe piłkochwyty.

Teren ogrodzono panelami, a oświetlenie zapewnią lampy typu LED. Pojawił się też monitoring.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Basen w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie już po remoncie

Przebudowę przeszło także ogrodzenie całego terenu szkoły i brama wjazdowa. Wybudowano także zbiornik retencyjny.

Prace trwały 11 miesięcy. Wykonała je firma Daro-Fach za kwotę niemal 3,6 mln zł.

Szkoła przy ul. Rzeckiego doczekała się nowych obiektów sportowych
fot. Miasto Lublin
Szkoła przy ul. Rzeckiego doczekała się nowych obiektów sportowych
fot. Miasto Lublin
fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *