LublinTurystykaWiadomości

Pierwsi pasażerowie polecieli z Lublina do Egiptu i na Kretę

W czwartek, 6 czerwca, Port Lotniczy Lublin zainaugurował wakacyjne połączenie do Hurghady w Egipcie. A kilka dni wcześniej, 29 maja, pierwsi turyści polecieli do Heraklionu na greckiej Krecie.

– Staramy się, wraz z naszymi partnerami z branży turystycznej, oferować mieszkańcom województwa lubelskiego jak najciekawsze możliwości spędzenia letniego wypoczynku. Zarówno do Hurghady jak i do Heraklionu samoloty z Lublina poleciały od nas po raz pierwszy. W tym sezonie, który zapowiada się rekordowo, zarówno pod kątem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach, pasażerowie mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych miejsc na wymarzony odpoczynek – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę. Tym razem pojadą kobiety

Wakacyjne loty z lubelskiego lotniska rozpoczęły się w tym roku dużo wcześniej niż zwykle, bo już 28 kwietnia, lotami do Antalyi. Ta turecka miejscowość nad Morzem Śródziemnym cieszy się dużym powodzeniem wśród lubelskich turystów. Dlatego, w szczycie sezonu będzie można tam polecieć aż 5 razy w tygodniu, więcej niż podczas minionych wakacji.

Pierwsi pasażerowie z Lublina polecieli na wakacje do Egiptu i na Kretę

Z kolei w poniedziałek, 10 czerwca, wystartuje pierwszy samolot do Monastyru w Tunezji. O ile w ubiegłym roku lot odbywał się  z międzylądowaniem w Katowicach, to w tym roku będą już tylko połączenia bezpośrednie „z” i „do” Lublina.

Łącznie, w tym sezonie, lubelskie lotnisko będzie obsługiwało 9 lotów wakacyjnych w tygodniu. Spędzenie urlopu z wylotem z Portu Lotniczego Lublin oferuje szereg biur podróży, w tym najwięksi touroperatorzy: ITAKA, Rainbow, TUI Polska, Exim Tours, Coral Travel Polska, Grecos i GTS Travel Polska.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielkie bieganie, rajd rowerowy i festyn „pozytywnie zakręcony”. Spodziewane utrudnienia i objazdy

Podobnie jak w latach ubiegłych, z Lublina polecimy też na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo.

Poprzedni sezon okazał się dla lubelskiego lotniska rekordowy. W samym tylko sierpniu Port Lotniczy Lublin obsłużył 51 191 osób, co jest najlepszym wynikiem w jego jedenastoletniej działalności. Czy w tym roku zostanie podbity ? Dowiemy się za kilka miesięcy.

fot. Marcin Wiechnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *