KoncertyKultura

Jubileuszowy koncert Budki Suflera w Ogrodzie Saskim

Budka Suflera świętuje w tym roku 50-lecie rozpoczęcia działalności. Z tej okazji, 15 czerwca, w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim odbędzie się koncert „Czarodzieje i hipisi”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Obchody 50-lecia Budki Suflera nie mogły się odbyć nigdzie indziej, niż w rodzinnym mieście artystów. To piękny moment dla świętujących muzyków, a dla nas okazja do sięgnięcia po ulubione płyty i melodie z ich bogatego repertuaru. Jestem przekonana, że w życiu wielu z Państwa jest mnóstwo chwil, którym towarzyszyły melodie kolejnych przebojów zespołu. Zapraszam więc do wspólnego świętowania jubileuszu jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup pochodzących z Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wielkie bieganie, rajd rowerowy i festyn „pozytywnie zakręconych”. Spodziewane utrudnienia i objazdy

Jubileuszowy koncert Budki Suflera „Czarodzieje i hipisi” odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, o godz. 18:00 w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Jubilatom będą towarzyszyć niezwykli goście – przyjaciele i idole twórców zespołu. Na scenie pojawią się m.ni. Józef Skrzek i Antymos Apostolis. Nie są to jednak jedyni goście, którzy uświetnią to wydarzenie. Jak zapowiadają członkowie grupy, w Muszli Koncertowej pojawią się „Artyści, którzy kiedyś im pomogli – Czarodzieje, których muzyka ich inspirowała”.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą wydawane w siedzibie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin przy ul. Złotej 2, w poniedziałek, 10 czerwca, w godz. 11:30-14:30.

Organizatorami koncertu są Budka Suflera, Miasto Lublin oraz Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

2 komentarze do “Jubileuszowy koncert Budki Suflera w Ogrodzie Saskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *