KulturaTeatr

Rusza nowy sezon Przestrzeni Sztuki Taniec

Pierwszymi spektaklami, które zobaczymy w nowym sezonie Przestrzeni Sztuki Taniec będą prezentacje choreografów dobrze znanych lubelskiej publiczności: Pawła Grali oraz Dominiki Wiak.

Spektakl „Odwilż” z choreografią Pawła Grali jest podróżą do wnętrza człowieka i próbą zwrócenia się ku podświadomości. Nasze ciała są naszą materialną wersją i potrafią odzwierciedlać prawdę o nas, zarówno tę uświadomioną jak i ukrytą pod powierzchnią, niedostępną dla umysłu. Dlatego to właśnie cielesność, ruch i obraz są tutaj głównymi środkami wyrazu. Jednocześnie spektakl tworzy przestrzeń i sposobność dla widza do współuczestniczenia w tej podróży.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jubileuszowy koncert Budki Suflera w Ogrodzie Saskim

Z kolei „MISSPIECE” Dominiki Wiak to osobisty proces szukania własnego głosu i własnego miejsca w świecie zdefiniowanych ról społecznych, binarnych podziałów, tworzonych przez mężczyzn masterpieces. Spektakl to odkrywanie emancypacyjnego potencjału w muzyce house – przestrzeni manifestacji kobiecego głosu oraz w ciele – będącym w ciągłym ruchu, tworzącym i przetwarzającym.

Bilety dostępne są w kasie CK przy ul. Peowiaków 12 oraz online.

Spektakl „Odwilż” odbędzie się w piątek, 14 czerwca, o godz. 19:00. Z kolei „MISSPIECE” dzień później, 15 czerwca, również o godz. 19:00.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Rusza nowy sezon Przestrzeni Sztuki Taniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *