KulturaWystawy

„Nowonarodzenie” w lubelskiej Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę malarstwa lubelskiej artystki Miriam Poździk-Struś. „Nowonarodzenie” to zbiór 19 obrazów będących prezentacją ostatnich dzieł malarki, których tematyka oparta jest na wydarzeniach biblijnych.

Zaprezentowane na wystawie obrazy tworzone są w technice mixed media, która łączy ze sobą olej, akryl, szlagmetal, przeszycia, rozprucia czy kolaż. Dzięki zastosowaniu tych różnych kombinacji, dzieła uzyskują bardziej sensoryczny efekt i wychodzą poza schemat standardowego malarstwa.

CZYTAJ TAKŻE: „Jesus Christ Superstar” ponownie na deskach Sali Operowej

Miriam Poździk-Struś jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Artystka porusza się po wielu dyscyplinach, natomiast to malarstwo stanowi dominującą część jej dorobku artystycznego. Tworzy dzieła z pogranicza współczesnych ikon malarskich, jak również abstrakcji. Jej obrazy emanują głębią emocji, prowokując tym samym do refleksji.

Wystawa jest dostępna dla odwiedzających, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 w budynku Ratusza przy pl. Łokietka 1, do 16 kwietnia.

Nowonarodzenie w lubelskiej Galerii Ratusz
„Nowonarodzenie” w lubelskiej Galerii Ratusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *