KulturaWarsztaty

Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie: 29. edycja już niebawem!

Od blisko 30 lat Wojciechów gości kowali z całej Polski na jednym z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie kowalstwa. W dniu 27 czerwca rozpocznie się 29. edycja Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich, które zyskały miano jedynej tego typu „szkoły kowalstwa” w kraju.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że w tegorocznej edycji weźmie udział 16 młodych adeptów kowalstwa, reprezentujących różne regiony Polski. To niezwykła okazja dla młodych osób, które pragną zdobyć umiejętności w tej tradycyjnej sztuce. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych mistrzów kowalstwa, a ich kulminacją będzie egzamin czeladniczy i mistrzowski.

Inicjatywa Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich została doceniona i uhonorowana prestiżową nagrodą – Ludowym Oskarem za wkład w ratowanie kowalstwa polskiego. To dowód na to, jak ważne jest zachowanie tradycji i umiejętności kowalstwa w dzisiejszych czasach.

Warsztaty odbędą się w dniach 27 czerwca do 9 lipca. Jednak to nie koniec atrakcji dla miłośników kowalstwa i sztuki. Ostatnie dni zajęć zostaną połączone z kolejnym dużym wydarzeniem – Ogólnopolskimi Targami Sztuki Kowalskiej. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności, wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty z innymi artystami kowalstwa.

>>>ZOBACZ TAKŻE: Młodzieżowa Scena Andersena. Zostań twórcą spektaklu!

Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie to nie tylko doskonała okazja do nauki i doskonalenia warsztatu, ale także miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Impreza przyciąga zarówno młodych adeptów kowalstwa, jak i doświadczonych mistrzów, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i pasją. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy pragną poznać tajniki tej sztuki i odkryć jej piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *