Piłka nożnaSport

Marko Roginić, chorwacki napastnik dołącza do Górnika Łęczna

Górnika Łęczna zaanonsował kolejne wzmocnienie. Zielono-Czarni ogłosili pozyskanie chorwackiego napastnika Marko Roginicia, który podpisał 2-letni kontrakt z klubem. Transfer ma na celu wzmocnienie zespołu z Łęcznej, którego celem jest powrót do Ekstraklasy.

Urodzony w 1995 roku, Marko Roginić rozpoczął swoją karierę w chorwackim klubie NK Varazdin. W kolejnych latach grał również w innych klubach w swoim kraju, takich jak NK Bjelovar, NK Puscine i NK Nafta 1903. W sezonie 2017/18 zdobył tytuł króla strzelców drugiej ligi chorwackiej, będąc zawodnikiem NK Nafty.

W 2019 roku Marko Roginić przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała na zasadzie transferu definitywnego. Po trzech latach spędzonych w tym klubie, napastnik zdecydował się na zmianę otoczenia i dołączył do GKS-u Katowice. Jego kontrakt z klubem z Górnego Śląska dobiegnie końca 1 lipca 2023 roku.

W Górniku znam Miłosza Kozaka, z którym grałem rok w Podbeskidziu. To bardzo dobry zawodnik i cieszę się, że znowu się tu spotkamy. Jestem agresywnym napastnikiem, który lubi pracować na rzecz zespołu. Przychodzę tutaj bo chciałbym wrócić z Górnikiem do Ekstraklasy, a stadion kojarzy mi się już dość pozytywnie bo grając ostatnio z GKS-em Katowice zdobyłem tu nawet bramkę – mówi nowy napastnik Górnika.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Górnik Łęczna pozyskuje 19-letniego Piotra Starzyńskiego z Wisły Kraków

Transfer Marko Roginića do Górnika Łęczna jest kolejnym krokiem w budowaniu drużyny, mającej ambicje powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Jeden komentarz do “Marko Roginić, chorwacki napastnik dołącza do Górnika Łęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *