sobota, 27 czerwca, 2026
Piłka nożnaSport

Marko Roginić, chorwacki napastnik dołącza do Górnika Łęczna

Górnika Łęczna zaanonsował kolejne wzmocnienie. Zielono-Czarni ogłosili pozyskanie chorwackiego napastnika Marko Roginicia, który podpisał 2-letni kontrakt z klubem. Transfer ma na celu wzmocnienie zespołu z Łęcznej, którego celem jest powrót do Ekstraklasy.

Urodzony w 1995 roku, Marko Roginić rozpoczął swoją karierę w chorwackim klubie NK Varazdin. W kolejnych latach grał również w innych klubach w swoim kraju, takich jak NK Bjelovar, NK Puscine i NK Nafta 1903. W sezonie 2017/18 zdobył tytuł króla strzelców drugiej ligi chorwackiej, będąc zawodnikiem NK Nafty.

W 2019 roku Marko Roginić przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała na zasadzie transferu definitywnego. Po trzech latach spędzonych w tym klubie, napastnik zdecydował się na zmianę otoczenia i dołączył do GKS-u Katowice. Jego kontrakt z klubem z Górnego Śląska dobiegnie końca 1 lipca 2023 roku.

W Górniku znam Miłosza Kozaka, z którym grałem rok w Podbeskidziu. To bardzo dobry zawodnik i cieszę się, że znowu się tu spotkamy. Jestem agresywnym napastnikiem, który lubi pracować na rzecz zespołu. Przychodzę tutaj bo chciałbym wrócić z Górnikiem do Ekstraklasy, a stadion kojarzy mi się już dość pozytywnie bo grając ostatnio z GKS-em Katowice zdobyłem tu nawet bramkę – mówi nowy napastnik Górnika.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Górnik Łęczna pozyskuje 19-letniego Piotra Starzyńskiego z Wisły Kraków

Transfer Marko Roginića do Górnika Łęczna jest kolejnym krokiem w budowaniu drużyny, mającej ambicje powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Jeden komentarz do “Marko Roginić, chorwacki napastnik dołącza do Górnika Łęczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *