Piłka nożnaSport

Paweł Żyra oficjalnie zawodnikiem Górnika Łęczna

Górnika Łęczna ogłosił kolejne wzmocnienie przed nadchodzącym sezonem Fortuna I ligi. Paweł Żyra, 25-letni defensywny pomocnik, związał się z klubem z Łęcznej kontraktem ważnym do końca czerwca 2025 roku.

Paweł Żyra urodził się 7 kwietnia 1998 roku w Wałbrzychu. Ma 25 lat i mierzy 178 cm wzrostu. W przeszłości przez długi czas był związany z Zagłębiem Lubin, którego barw bronili również inni obecni zawodnicy zielono-czarnych tj. Damian Zbozień, Daniel Dziwniel czy Karol Podliński. Na boisku można go było oglądać również jako zawodnika takich ekip jak Chojniczanka Chojnice i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

W poprzednim sezonie Żyra występował w ekstraklasowej Stali Mielec, gdzie zagrał w 21 spotkaniach (w tym dwóch pucharowych) i zdobył jednego gola. Warto zaznaczyć, że bramka ta padła w meczu przeciwko byłej drużynie – Zagłębiu Lubin. Jego doświadczenie na najwyższym poziomie rozgrywkowym będzie bez wątpienia cenne dla Górnika Łęczna w nadchodzących rozgrywkach Fortuna I ligi.

Nowy pomocnik Górnika Łęczna wyraził duże zadowolenie z przystąpienia do zielono-czarnych.

– „Klub przekonał mnie do swojej wizji i był bardzo zdeterminowany do tego, żebym dołączył do zespołu. Trener, dyrektor i wszyscy w klubie zabiegali abym tutaj przyszedł’ – powiedział Paweł Żyra.

Zawodnik ma również nadzieję, że dzięki znajomości z niektórymi zawodnikami, takimi jak Jonathan czy wymienieni wcześniej Damian Zbozień, Daniel Dziwniel i Karol Podliński, szybko zaaklimatyzuje się w nowym zespole.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Marko Roginić, chorwacki napastnik dołącza do Górnika Łęczna

Górnik Łęczna zakończył poprzedni sezon Fortuna 1. Ligi na 12. miejscu, zdobywając 40 punktów. Przybycie Pawła Żyry do drużyny daje nadzieję na wzmocnienie środkowej linii i osiągnięcie lepszych wyników w nadchodzących rozgrywkach.

fot. Górnik Łęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *