KulturaTeatr

Młodzieżowa Scena Andersena. Zostań twórcą spektaklu!

Do niedzieli, 25 czerwca, trwać będzie rekrutacja do warsztatów teatralnych organizowanych przez Teatr Andersena. Warsztaty są skierowane do młodzieży w wieku 15-17 lat i stanowią doskonałą okazję do zgłębienia tajników sztuki teatralnej.

Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznania różnorodnych aspektów teatru, w tym pisania scenariusza, technik teatralnych, improwizacji, ruchu scenicznego, teatru plastycznego i animacji przedmiotu. Jednak to nie wszystko – organizatorzy zapewniają, że uczestnicy zostaną włączeni w proces tworzenia profesjonalnego spektaklu teatralnego.

Podczas warsztatów, pod okiem doświadczonych instruktorów – Krzysztofa Rzączyńskiego, Joanny Rzączyńskiej i Małgorzaty Adamczyk – młodzi pasjonaci teatru będą mogli zaprojektować scenografię, kostiumy, światła i dźwięk. Zespół Teatru Andersen będzie służył im pomocą na każdym etapie twórczego procesu. Efektem ich pracy będzie prawdziwe dzieło teatralne, które zostanie wystawione przed publicznością i włączone do repertuaru Teatru Andersena

Zapisy na warsztaty potrwają do niedzieli, 25 czerwca, do godziny 24:00. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Teatru Andersena.

Jak mówią organizatorzy, celem projektu jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego, który poruszy tematy bliskie młodym ludziom i opierać się będzie na ich rzeczywistych doświadczeniach. Uczestnicy nie tylko będą mieli wpływ na kształt spektaklu, ale również wezmą w nim udział jako aktorzy. Przedstawienie zostanie zaprezentowane publiczności trzykrotnie.

Projekt Młodzieżowa Scena Andersena potrwa przez cały rok. Warsztaty teatralne odbędą się w dniach 10-21 lipca. Następnie rozpoczną się próby do spektaklu, które potrwają od września do października 2023. Ostateczny pokaz spektaklu zaplanowany jest na dni 29-30 października 2023.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Młodzieżowa Scena Andersena. Zostań twórcą spektaklu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *