FestiwaleKultura

Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” 2023 na Horyzoncie!

Wielbicielom talentów wokalnych na pewno nie trzeba przedstawiać Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Tegoroczna edycja tego kultowego konkursu, odbywającego się na terenie województwa lubelskiego zaprasza śmiałków w wieku 6-20 lat.

„Śpiewający Słowik” nie jest zwykłym konkursem muzycznym. To przede wszystkim platforma do prezentacji młodych talentów wokalnych z całego województwa lubelskiego. Wydarzenie to, składające się z kilku etapów, rozpoczyna się od Przeglądów Powiatowych w całym województwie.

Jeden z 22 zaplanowanych przeglądów odbędzie się również w Lublinie w Klubie Muzycznym CSK w dniach 4 i 5 października. To tam młodzi artyści zaprezentują swoje zdolności wokalne przed kompetentnym Jury.

Kulminacją wydarzenia będzie Finał Wojewódzki, który zaplanowano na 25 i 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Rykach. Finaliści, wybrani podczas etapów powiatowych, wystąpią na jednej scenie, prezentując swoje umiejętności w czterech kategoriach wiekowych. W trakcie tej imprezy Jury wyselekcjonuje laureatów, którzy oprócz nagród, otrzymają także wyróżnienia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Cyrkulacje 2023: Przed nami jubileuszowa edycja największego wschodnioeuropejskiego festiwalu sztuki cyrkowej!

Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, mający na celu zaostrzenie apetytu muzycznego u dzieci i młodzieży oraz promowanie polskiego repertuaru, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Nie można pominąć wagi tego wydarzenia, które ma również znaczenie społeczne i kulturalne, wpływając na promocję młodych talentów na arenie lokalnej. Dla wielu uczestników to także okazja do nawiązania ważnych kontaktów w środowisku muzycznym.

Harmonogram:

– 4-5 października, godz. 10:00 / Centrum Spotkania Kultur w Lublinie / Przegląd Powiatowy w Lublinie

– 25-26 października, godz. 10:00 / Centrum Kultury i Sportu w Rykach / Finał Wojewódzki

W dobie cyfryzacji i dominacji muzyki streamowanej, „Śpiewający Słowik” stanowi nie tylko muzyczny, ale także kulturowy oddech dla regionu. Jeżeli zatem jesteś młodym wokalistą lub po prostu miłośnikiem dobrej muzyki, ten festiwal jest dla Ciebie!

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *