Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Hodowali konopie w owocowym sadzie. Policja przejęła ponad 14 kilogramów marihuany

Policjanci z Puław odnotowali znaczący sukces w walce z przestępczością narkotykową, zatrzymując trzech mężczyzn i konfiskując 14 kg marihuany oraz nielegalne krzewy konopi, które ukryte były w owocowym sadzie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i zostali umieszczeni w areszcie.

Na froncie walki z nielegalnym handlem narkotykami, kryminalni z komendy w Puławach odnotowali niewątpliwy sukces. Mundurowi zarekwirowali bowiem pokaźną ilość substancji zabronionych.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach ujawnili i zabezpieczyli ponad 14 kilogramów suszu marihuany. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn – jednego z powiatu puławskiego i dwóch z opolskiego – mówi komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Mężczyźni w wieku 22, 24 i 34 lat decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Działania służb były skoncentrowane na kilku lokalizacjach. Na terenie nieruchomości zamieszkiwanej przez 22-latka, funkcjonariusze odkryli blisko pół kilograma marihuany. Natomiast na dwóch innych posesjach w powiecie opolskim znaleziono znacznie więcej, bo aż 13 kg marihuany. Substancja ta była przechowywana w plastikowych wiadrach w budynkach gospodarczych. Odkryto także rosnące w owocowym sadzie krzewy konopi, których wysokość dochodziła nawet do trzech metrów. Konopie ukryte były pomiędzy drzewami jabłoni.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejna operacja antynarkotykowa Policji w regionie. Wpadło trzech mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego (wideo)

Jak informuje Policja, od zatrzymanych zabezpieczono ponad 10 tysięcy złotych na poczet ewentualnych kar.

– Wszyscy zatrzymani trafili najpierw do policyjnego aresztu, a po wykonaniu czynności procesowych w sprawie, polegających m.in na zbadaniu zabezpieczonego suszu, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach – mówi komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a 34-latek dodatkowo zarzut uprawy konopi oraz wytwarzania z nich środków odurzających.

Jeden komentarz do “Hodowali konopie w owocowym sadzie. Policja przejęła ponad 14 kilogramów marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *