EdukacjaLublinWiadomości

Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 zbliża się wielkimi krokami. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Miasto zawarło umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26. Trzykondygnacyjna placówka, która powstanie na miejskiej działce przy ul. Hanki Ordonówny 4, powinna być gotowa w ciągu trzech lat. Obiekt zbuduje firma Strabag Sp. z o.o. Podpisana umowa opiewa na kwotę 54,7 mln złotych.

Firma Strabag zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26. Według zawartej dzisiaj umowy wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do końca czerwca 2027 roku.

– Będzie to szkoła o wysokim standardzie, w zielonym i przyjaznym miejscu, która zapewni znakomite warunki dla uczennic i uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami nie tylko z Lublina, ale i regionu – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dwa lubelskie licea przejdą gruntowną termomodernizację

Nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek ma stanąć przy ul. Hanki Ordonówny 4, na niezabudowanej działce, oferując przestrzeń edukacyjną dla 300 uczniów.

Projekt zakłada stworzenie budynku o nowoczesnej formie, częściowo podpiwniczonego, z minimalistycznymi rozwiązaniami w doborze kolorów. Zaprojektowane zostaną przestronne sale dydaktyczne, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym dzieci niewidomych i niedowidzących, ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 zbliża się wielkimi krokami
Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej – wizualizacja

– Planowana powierzchnia użytkowa szkoły wyniesie niemal 8,5 tys. m2, zaś powierzchnia zabudowy 2,8 tys. m2. Nowy obiekt będzie składał się z dwóch skrzydeł zlokalizowanych równolegle do granic działki wraz z otwartą częścią sportowo-rekreacyjną – mówi Monika Głazik z Lubelskiego Ratusza.

Szkoła, składająca się z kilku zespołów pomieszczeń, zostanie wyposażona w pomieszczenia sportowe, w tym salę gimnastyczną z widownią na 200 miejsc, siłownię, salę fitness czy salę do gier stołowych.

Z kolei na terenie przyszkolnym, który zostanie częściowo zadrzewiony, pojawi się m.in. górka saneczkowa, ogród sensoryczny z rabatami i bylinami. Powstanie także boisko wielofunkcyjne, place zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. W projekcie przewidziano również miejsce do jazdy na rowerze, czy wiaty rowerowe.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na Czechowie powstaje dom dla osób z niepełnosprawnością

Nowy obiekt zostanie wyposażony w zespół żywieniowy ze stołówką, w tym dwie jadalnie. W budynku przewidziano także miejsce na pomieszczenia administracyjne, bibliotekę z czytelnią i magazynem, zespół pomieszczeń opiekuńczych z gabinetami dla specjalistów, a także zespół pomieszczeń rewalidacyjno-terapeutycznych.

Budowa nowego obiektu ma stanowić odpowiedź na rosnące potrzeby i liczbę dzieci wymagających edukacji specjalnej. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 w Lublinie, zlokalizowana aktualnie przy ul. Bronowickiej 21, w dodatkowej lokalizacji przy ul. Krochmalnej oraz w Szkole Filialnej dla Dzieci z Autyzmem w tym z Zespołem Aspergera przy ul. Kurantowej ma problemy z zapewnieniem wystarczającej ilości dla 324 uczniów.

Projekt, o całkowitej wartości około 80 mln zł, otrzyma dofinansowanie w wysokości 64 mln zł z budżetu państwa.

Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 zbliża się wielkimi krokami
Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej – wizualizacja
Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej – wizualizacja

4 komentarze do “Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 zbliża się wielkimi krokami. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *