LublinWiadomości

„Wiosenna Dycha”, będą utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W związku z organizacją zawodów biegowych na dystansie 10 km pn. „Wiosenna Dycha”, w niedzielę, 21 kwietnia, w godz. 10:00-11:30 możemy spodziewać się utrudnień w ruchu. Zmiany obejmą również funkcjonowanie autobusów komunikacji miejskiej.

„Wiosenna Dycha” na dystansie 10 km, wystartuje już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Mistrzostwa Europy Taekwon-Do w Lublinie!

Trasa biegu obejmuje:

start z al. Bryńskiego, dalej al. Bryńskiego do ul. Krężnickiej, ul. Krężnicką do ul. Cienistej, z ul. Cienistej na drogę dla rowerów wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego do al. Bryńskiego, meta w Ośrodku „Słoneczny Wrotków”.

W związku z wydarzeniem spodziewane są utrudnienia komunikacyjne. Jak przekazała Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza, na czas rozgrywania zawodów zamknięta dla ruchu będzie ul. Krężnicka, na odcinku od al. Bryńskiego do Cienistej oraz odcinek ul. Cienistej do wysokości ścieżki rowerowej wzdłuż Bystrzycy.

W związku z zawodami biegowymi ZTM wprowadził następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

Linia nr 8:

– Kurs z godz. 9.39 z przystanku Okopowa zostanie skrócony do pętli Żeglarska.

– Kurs z godz. 9.46 z Zemborzyc Górnych nie zostanie wykonany na odcinku Zemborzyce Górne – Żeglarska. Autobus obsłuży wyłącznie odcinek Żeglarska (odjazd o godz. 10.27) – Okopowa.

Linia nr 25:

– Kurs z godz. 9.27 z przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 03 będzie skierowany na objazd:

– …- Romera – Nałkowskich – Żeglarska – przejazd przez pętlę Żeglarska wraz z obsługą przystanku Żeglarska 01, – Żeglarska – Osmolicka – Prawiedniki

Ponadto, jak informuje Monika Fisz z ZTM w Lublinie, możliwe jest chwilowe wstrzymanie ruchu na trasie linii nr 78 podczas realizacji kursu z godz. 10:16 z Zemborzyc Podleśnych. Jednak, jak zapewnia, kurs zostanie wykonany w całości.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza sezon działkowy, a wraz z nim wraca specjalna linia GAJ (rozkład)

Przewidywana liczba uczestników wydarzenia to na ten moment ok. 800 osób.

W biegu może wziąć udział osoba, która najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów będzie miała ukończone 16 lat. Zapisy są prowadzone poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie.

Organizatorem zawodów jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie maraton.lublin.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *