LublinWiadomości

KULturalia 2024. To już ostatnia z tegorocznych studenckich imprez

W piątek rozpoczyna się ostatnie tegoroczne wydarzenie organizowane w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Chodzi oczywiście o KULturalia 2024, które odbędą się w dniach 17-19 maja 2024 na kampusie „Poczekajka” Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W programie przewidziano koncerty, występy teatralne oraz różnorodne atrakcje integracyjne.

Organizatorem KULturaliów jest Uczelniany Samorząd Studentów KUL. W tym roku wydarzenie obchodzi swoje półwiecze, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowym.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 17 – 19 maja (piątek, sobota, niedziela) na terenie kampusu Poczekajka w otoczeniu akademików i obiektów sportowych KUL.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miejscy przyrodnicy spotkają się w Ogrodzie Saskim. Startuje III Festiwal Przyrody (program)

Pierwszego i drugiego dnia wstęp na imprezę jest płatny. Za bilet ulgowy zapłacimy 30 zł, natomiast za normalny – 40 złotych. Z kolei dwudniowy karnet kosztuje odpowiednio 50 i 70 złotych.

W piątek, 17 maja, wystąpi Anna Wyszkoni (początek występu o godz. 18:30) a gwiazdą wieczoru będzie Zakopower. Natomiast drugiego dnia, 18 maja, na scenie zobaczmy zespół Myslovitz oraz Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

Jednak to nie koniec atrakcji. W niedzielę, 19 maja, odbędzie się bowiem bezpłatny piknik z licznymi atrakcjami i koncertami. Jak zapewniają organizatorzy, to doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji dla studentów, absolwentów, pracowników oraz mieszkańców Lublina. W programie m.in. występy Teatru ITP, Tomka Szmaglińskiego, wspólny grill, zabawy dla najmłodszych oraz konkursy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BIOS, którego muzyka łączy w sobie ambitny pop z elementami bluesa oraz soul’u.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Noc Muzeów 2024. Co się będzie działo w Lublinie i regionie

Ostatni dzień imprezy upłynie pod znakiem świętowania 50 rocznicy KULturaliów, które pod obecną nazwą organizowane są od lat 90. ubiegłego stulecia. Podczas wydarzenia odbędą się też zbiórki krwi organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi na KUL, a część dochodów z biletów zostanie przekazana na Hospicjum Dobrego Samarytanina.

Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenie jest skierowane do osób w różnym wieku. Osoby małoletnie, które ukończyły 16 rok życia, mogą uczestniczyć w imprezie za zgodą opiekuna prawnego. Natomiast młodsze dzieci muszą być pod opieką dorosłych.

fot. facebook | KULturalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *