Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Kosztowna lekcja przepisów drogowych. 2000 złotych mandatu i 14 punktów dla 29-latki

Kontrola drogowa przeprowadzona na terenie powiatu puławskiego zakończyła się surowymi konsekwencjami dla 29-latki kierującej Citroenem. Nie zważając na ograniczenia prędkości, mieszkanka Warszawy ponad dwukrotnie przekroczyła dopuszczalną prędkość. Efektem tej lekkomyślności jest utrata prawa jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat i 14 punktów karnych.

Kosztowną lekcję z przepisów drogowych zafundowali 29-latce policjanci puławskiej drogówki. Mieszkanka Warszawy, przejeżdżając przez miejscowość Góry w powiecie puławskim, ponad dwukrotnie przekroczyła obowiązujące ograniczenie prędkości. Jej samochód, marki Citroen, został zauważony przez lokalnych stróżów prawa, a wideorejestrator ujawnił, że jechała z prędkością 113 km/h w strefie, gdzie obowiązuje ograniczenie do… 50 km/h.

Kobieta w rozmowie z policjantami przyznała, że miała pilny powód – śpieszyła się do pracy w stolicy. Argumenty nie zrobiły jednak wrażenia na funkcjonariuszach, którzy w trakcie swojej służby nieraz byli świadkami tragicznych zdarzeń wynikających z nadmiernej prędkości.

– 29-letnia mieszkanka Warszawy na 3 miesiące straciła prawo jazdy – informuje komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Oprócz tego otrzymała mandat karny w wysokości 2 tys. zł i 14 punktów karnych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zgórznica: Wysoka cena nadmiernej prędkości dla drogowego recydywisty

– Pamiętajmy, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów. Nie warto narażać życia swojego i innych osób, którzy mogą znaleźć się na naszej drodze – uczula rzeczniczka Policji w Puławach.

2 komentarze do “Kosztowna lekcja przepisów drogowych. 2000 złotych mandatu i 14 punktów dla 29-latki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *