BiznesEkoWiadomościZ regionuZamość

Zamość czeka na „miejskie lwy”. Wkrótce 14 autobusów elektrycznych trafi na ulice (zdjęcia)

Ekologiczna rewolucja dociera do Zamościa. MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. jest na ostatnim etapie produkcji 14 nowoczesnych, elektrycznych autobusów Lion’s City, które wkrótce zasilą flotę MZK w Zamościu. Prawdopodobnie w listopadzie „miejskie lwy” trafią na zamojskie ulice.

W ostatni piątek, 15 września, przedstawiciele Miejskiego Zakład Komunikacji w Zamościu odwiedzili zakłady produkcyjne firmy MAN w Starachowicach, gdzie mogli zobaczyć, jak na linii produkcyjnej wyglądają ich przyszłe nabytki. Większość z 14 zamówionych pojazdów już opuściła taśmy produkcyjne i obecnie jest poddawana pierwszym próbom w ruchu miejskim.

Przed ich ostatecznym dostarczeniem do Zamościa, autobusy przejdą jeszcze serię wstępnych odbiorów technicznych. A po ich pomyślnym zakończeniu, pojazdy zostaną wyposażone w nowoczesne systemy informacyjne, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Dostawa tych elektrycznych cudów techniki do Zamościa ma się odbyć najpóźniej do końca listopada. Ale to nie koniec dobrych wieści – istnieje szansa, że oba modele autobusów zostaną uroczyście przedstawione mieszkańcom miasta już na początku października.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy zakupiony przez Miasto autobus na wodór wyjechał na ulice Lublina

Wartość zamówienia wynosi 47,7 mln zł, z czego większość pokryje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do Zamościa trafi dziesięć 12 metrowych autobusów Lion’s City 12E oraz cztery 18-metrowe „przegubowce” Lion’s City 18E.

Wprowadzenie floty elektrycznych autobusów to znaczący krok dla miasta w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i ekologicznej przyszłości. To także znak, że Zamość stawia na innowacje i komfort swoich mieszkańców.

Wkrótce 14 autobusów elektrycznych trafi na ulice
fot. Miasto Zamość | 14 nowoczesnych autobusów elektrycznych trafi wkrótce do Zamościa
Wkrótce 14 autobusów elektrycznych trafi na ulice
fot. Miasto Zamość | Autobus elektryczny Lion’s City 12E
autobus Lion's City 12E
fot. Miasto Zamość

Jeden komentarz do “Zamość czeka na „miejskie lwy”. Wkrótce 14 autobusów elektrycznych trafi na ulice (zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *