Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

27-letni recydywista okradał drogerie i sklepy spożywcze. Włamał się też do automatu zręcznościowego

Zamojscy policjanci zatrzymali 27-latka, podejrzanego o serię przestępstw. Oprócz kradzieży luksusowych perfum i kosmetyków mężczyzna włamał się również do sklepu i automatu zręcznościowego. Sprawca odpowie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej karany był za podobne przestępstwa.

Końcówka sierpnia i pierwsze dni września stały się dla właścicieli drogerii i sklepów spożywczych w Zamościu prawdziwą udręką. Nieznany sprawca „na gorąco” kradł produkty o wartości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W końcu, po intensywnej pracy operacyjnej i analizie nagrań z kamer monitoringu, policjantom udało się go zidentyfikować i zatrzymać. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec Zamościa.

W trakcie przestępczych eskapad do drogerii złodziej skupiał się przede wszystkim na drogi kosmetykach i perfumach luksusowych marek. Właściciele okradzionych perfumerii oszacowali straty na blisko 3 500 zł. Z kolei ze sklepów spożywczych ginęły różne marki alkoholu, produkty spożywcze oraz artykuły przemysłowe, a wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 1 200 zł.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Za wódkę zapłacił kradzioną kartą. „Nie pamięta”, co kupował później

– Za każdym razem nieznany sprawca wchodził do sklepu, przechadzał się między półkami, zabierał towar i wybiegał ze sklepu nie płacąc za produkty – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

27-latek został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia i umieszczony w policyjnym areszcie. Jak się okazało, miał więcej na sumieniu…

Policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał również dwóch kradzieży z włamaniem. Na początku września 27-latek włamał się do automatu zręcznościowego, skąd zabrał różne akcesoria elektroniczne.

– Sprawca dostał się do wnętrza automatu zręcznościowego wycinając otwór w szkle akrylowym. Z wnętrza zabrał głośnik, słuchawki, powerbank oraz portfel. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 2 tysięcy złotych – informuje rzeczniczka Policji w Zamościu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Zapomniała” zwrócić służbowe auto, ale na sumieniu miała znacznie więcej

Niedługo potem włamał do sklepu spożywczego wybijając szybę w drzwiach wejściowych, a następnie wyniósł z niego kilka butelek alkoholu.

27-letni mieszkaniec Zamościa za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Usłyszał łącznie sześć zarzutów. Ze względu na swoją przestępczą przeszłość i wcześniejsze wyroki, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem oraz do 5 lat za kradzież mienia.

27-letni recydywista odpowie za kradzieże ze sklepów i włamanie do automatu zręcznościowego
fot. Policja | Włamanie do automatu zręcznościowego w Zamościu
27-letni recydywista odpowie za kradzieże ze sklepów i włamanie do automatu zręcznościowego
fot. Policja | włamanie do sklepu w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *