Na sygnalePowiat lubelskiWiadomościZ regionu

Dantejskie sceny w Bełżycach. 22-latek celowo podpalił dom, w którym mieszkała jego rodzina

Wstrząsające sceny rozegrały się w miniony weekend w Bełżycach. 22-letni mężczyzna, po jednej z awantur podpalił dom, w którym mieszkała jego matka i babka. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychiczne i fizycznie nad swoją rodziną. Został już tymczasowo aresztowany.

W Bełżycach, w sobotnie popołudnie, doszło do dramatycznych wydarzeń. Policjanci otrzymali zgłoszenie od przerażonej kobiety, która uciekła z domu po tym, jak jej syn wszczął kolejną awanturę. Agresywny mężczyzna dusił swoją matkę i groził jej pozbawieniem życia. Jak się później okazało, 22-latek nie zamierzał jednak na tym  poprzestać.

Kobieta doznała kolejnego szoku, gdy po niedługim czasie zauważyła, że jej mieszkanie stoi w płomieniach.

Na miejscu zdarzenia interweniowali zarówno funkcjonariusze policji, jak i strażacy. Podejrzany o podpalenie 22-latek został niemal natychmiast zatrzymany przez mundurowych. Z relacji policji wynika że mężczyzna był pijany.

– Zatrzymany mężczyzna mógł znajdować się także pod wpływem narkotyków. Po badaniach lekarskich trafił do policyjnej celi – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Jak się okazało, 22-latek mniej więcej od 1,5 roku systematycznie znęcał się nad własną matka i babką, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Policjanci udowodnili mu również celowe podpalenie domu.

– Wczoraj były wykonywane z jego udziałem czynności. Mieszkaniec powiatu lubelskiego został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty znęcania nad rodziną oraz zniszczenia mienia poprzez podpalenie – relacjonuje rzecznik lubelskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Podpalił Volvo byłej konkubiny. Odpowie też za posiadanie narkotyków

Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

fot. Policja | 22-latek podpalił dom, w którym mieszkała jego rodzina

4 komentarze do “Dantejskie sceny w Bełżycach. 22-latek celowo podpalił dom, w którym mieszkała jego rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *