LublinWiadomości

Może być rozstawione na każdej nawierzchni, a nawet w hali. W Lublinie powstaje pierwsze mobilne boisko

Teren przy Szkole Podstawowej nr 15 w Lublinie, przejdzie nie lada transformację. Asfaltowy plac zmieni się bowiem w wielofunkcyjne mobilne boisko. Wszystko w ramach projektu IX edycji Budżetu Obywatelskiego, pod którym podpisało się blisko 1,5 tysiąca mieszkańców.

W Lublinie rusza projekt, który ma na celu transformację asfaltowego placyku przy Szkole Podstawowej nr 15 w pierwsze w mieście mobilne boisko.

– Mobilne obiekty sportowe z powodzeniem funkcjonują w przestrzeni publicznej w różnych miastach – są to zazwyczaj boiska do piłki nożnej lub lodowiska. Teraz, takie rozwiązanie chcemy sprawdzić również u nas. Aktualnie przygotowujemy się do zawarcia umowy z wykonawcą, który dostarczy i zamontuje boisko oraz wykona dodatkowe prace przy szkole – mówi Artur Szymczyk, Wiceprezydent Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju.

Unikatowość tego rodzaju boisk polega na ich mobilności. Mogą one być ustawiane w różnych lokalizacjach, na różnych nawierzchniach, a nawet w hali sportowej. Boisko przy SP nr 15 będzie mieć wymiary 30 m x 17,44 m, co umożliwi prowadzenie rozmaitych zajęć sportowych, głównie zorientowanych na piłkę nożną. Oprócz dwóch głównych bramek i sześciu mniejszych pojawi się również dodatkowe wyposażenie w postaci konstrukcji elementów stalowych, band ograniczających pole gry, czy specjalnych piłkochwytów.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty, mobilne boisko zostanie wyłożone trawą syntetyczną na specjalnym gumowym podkładzie. Obie te warstwy będą rozwijane z rolki. Zanim jednak prace montażowe się zaczną, teren zostanie odpowiednio przygotowany, wyrównany i oczyszczony. Wykonawca położy ponadto izolację przeciwwilgociową na wschodniej ścianie budynku i utwardzi kostką teren pomiędzy boiskiem a szkołą. Zamontowane zostaną również nowe oprawy oświetleniowe oraz dwie kamery monitoringu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Boiska na piątkę”: Nowoczesny kompleks sportowy przy V LO już otwarty! (zdjęcia)

Realizacja całego projektu powinna zająć około 10 tygodni.

Warto zaznaczyć, że w ramach IX edycji budżetu obywatelskiego na dzielnicowy projekt dotyczący budowy mobilnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 15 zagłosowało aż 1472 osób. Podobny obiekt, sfinansowany również z BO ma powstać przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej mieszczącym się przy ul. Hanki Ordonówny 4.

Projektowane mobilne boisko przy SP nr 15
fot. Miasto Lublin | Projektowane mobilne boisko przy SP nr 15

4 komentarze do “Może być rozstawione na każdej nawierzchni, a nawet w hali. W Lublinie powstaje pierwsze mobilne boisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *