LublinWiadomości

W Lublinie powstanie kolejna pełnowymiarowa hala sportowa

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na stworzenie projektu nowoczesnej hali sportowej. Obiekt ma służyć uczniom Szkoły Podstawowej nr 15 i być dostosowany do rozgrywania zawodów w piłkę ręczną i siatkówkę zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Po niedawnym podpisaniu umowy dotyczącej mobilnego boiska, teraz przyszedł czas na kolejny krok – zaplanowanie nowoczesnej hali sportowej dla Szkoły Podstawowej nr 15, zlokalizowanej przy ulicy Elektrycznej. Obiekt ma być zgodny z normami międzynarodowych federacji piłki ręcznej i siatkówki.

Jest to jeden z elementów szerszego programu rozbudowy infrastruktury sportowej w mieście. Jak informuje Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Rozwoju: – Przygotowujemy się do budowy takiego obiektu również w Zespole Szkół Komunikacyjno – Transportowych, gdzie jesteśmy na etapie uzyskiwana decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Może być rozstawione na każdej nawierzchni, a nawet w hali. W Lublinie powstaje pierwsze mobilne boisko

Planowana hala będzie obejmowała salę główną o rozmiarach 28×45 metrów i wysokości około 12,5 metra. To pozwoli na zorganizowanie boisk do różnych dyscyplin sportowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki, futsalu i koszykówki. Dodatkowo, na obiekcie będzie mogło zasiąść do 300 osób na stałych trybunach, wspomaganych nowoczesnym systemem nagłośnieniowym.

Nie zabraknie również niezbędnego zaplecza. Na powierzchni co najmniej 70 m² powstanie magazyn sprzętu sportowego i wyposażenia technicznego, 8 szatni z sanitariatami, a także 5 specjalistycznych pokoi dla trenerów, sędziów, medyków i fizjoterapeutów, a także delegata zawodów i sekretariatu rozgrywek sportowych.

Niezwykle istotnym elementem będzie połączenie nowego obiektu z bryłą szkoły przez dobudowanie łącznika. Tradycyjna konstrukcja budynku ma uwzględniać nowoczesne rozwiązania takie jak dach z drewna klejonego, czy instalację fotowoltaiczną. Z kolei bezpieczeństwo zapewnią piłkochwyty umieszczone wewnątrz sali oraz na ścianie widowni.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Boiska na piątkę”: Nowoczesny kompleks sportowy przy V LO już otwarty! (zdjęcia)

Jeśli chodzi o aspekty formalne, dokumentacja projektowa powinna zostać ukończona w ciągu dziewięciu miesięcy od momentu podpisania umowy. Projektant będzie również odpowiedzialny za nadzór autorski aż do zakończenia inwestycji.

Termin składania ofert przez potencjalnych wykonawców upływa 6 października.

fot. Miasto Lublin | Szkoła Podstawowa nr 15

Jeden komentarz do “W Lublinie powstanie kolejna pełnowymiarowa hala sportowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *