LublinWiadomości

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Młodzi lublinianie wybiorą swoich radnych

Nadchodzi czas decyzji dla lubelskich uczniów szkół ponadpodstawowych. 23 października odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, czyli instytucji, która od siedemnastu lat stanowi głos młodej generacji w lokalnym samorządzie. Kandydaci mogą zgłaszać swoje nominacje do 13 października.

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie młodzi z Lublina mogą zgłaszać swojej kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. W jej skład wchodzą mieszkańcy miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Wybory do osiemnastej kadencji odbędą się w poniedziałek, 23 października.

– Zaproszenie kierujemy do wszystkich młodych, którzy czują, że poradzą sobie z obowiązkami radnego i będą godnie reprezentowały swoją szkołę w ławach Młodzieżowej Rady Miasta – mówi Mariusz Banach, Wiceprezydent Lublina ds. Edukacji i Wychowania. – Od lat jesteśmy miastem otwartym na potrzeby młodzieży, co potwierdził w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, a opinie i postulaty młodych radnych są istotnymi wskazówkami i ważnym głosem w pracy naszego samorządu – dodaje Banach.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Baza”: Nowa ostoja kreatywności dla lubelskiej młodzieży

Działająca od 2006 roku Młodzieżowa Rada Miasta, ma charakter opiniotwórczy i doradczy. Jej zadaniem jest reprezentowanie młodzieży w dialogu z władzami miasta i wpływanie na lokalne decyzje. Jej członkowie wybierani są w sposób tajny, bezpośredni, równy i powszechny. Radni młodzieżowi nie tylko wypracowują wnioski i pomysły, które są potem przedstawiane władzom miejskim, ale też inicjują różne projekty i wydarzenia.

W ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, Rada zorganizowała m.in. Kongres Młodych Aktywistów i Aktywistek. Wydarzenie, które odbyło się pod hasłem „#1 Poznajmy się! w Lublinie”, zaakcentowało potrzeby młodzieży w obszarach wolontariatu, współrządzenia, zdrowia psychicznego i rozwoju miasta. Kongres zgromadził zaangażowaną młodzież z całej Polski, która wzięła udział w licznych warsztatach i panelach dyskusyjnych.

Bycie częścią Młodzieżowej Rady Miasta to nie tylko możliwość wpływania na lokalne sprawy, ale też okazja do osobistego rozwoju. Zdobywanie nowych kompetencji, nabieranie doświadczenia zawodowego i społecznego oraz rozwijanie swoich zainteresowań to tylko niektóre z licznych korzyści, jakie niesie ze sobą zasiadanie w Radzie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W Lublinie powstanie kolejna pełnowymiarowa hala sportowa

Wybory odbędą się na podstawie wydanego 12 września Zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin. Szczegółowe informacje i kalendarz wyborczy dostępne są na stronie lublin.eu w dedykowanej zakładce.

Nie przegap okazji, aby stać się częścią tej dynamicznej i wpływowej grupy. Czas zgłaszania kandydatur dobiega końca!

fot. Miasto Lublin | Obrady Młodzieżowej Rady Miasta

Jeden komentarz do “Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Młodzi lublinianie wybiorą swoich radnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *