LublinNa sygnaleWiadomości

Uwierzyła, że jej brat spowodował wypadek. Straciła 20 tysięcy złotych

Do oszustwa doszło wczoraj w Lublinie. 82-letnia seniorka uwierzyła, że jej brat spowodował wypadek drogowy. W wyniku manipulacji kobieta przekazała fałszywemu mecenasowi 20 tysięcy złotych.

Do 82-letniej kobiety zadzwoniła wczoraj osoba podająca się za jej bratową. Rozmówczyni w przekonywujący sposób relacjonowała, że jej mąż, czyli brat 82-latki, spowodował wypadek samochodowy, w wyniku którego poszkodowana została kobieta w ciąży.

„Bratowa” powiedziała, że współpracuje w tej sprawie z policją, nie mniej jednak na szybko potrzebne są pieniądze dla rodziny poszkodowanej. Wtedy do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji.

– 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się mecenas. Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi oraz kosztownościami o łącznej wartości 20 tysięcy złotych – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Seniorka dopiero po rozmowie z sąsiadką zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Oszuści okradali seniorów metodą „na policjanta”. Mundurowi zatrzymali 52-latka i jego 14-letnią kuzynkę

– Często sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia – apeluje rzecznik lubelskiej policji.

Policja poszukuje teraz sprawców przestępstwa.

fot. pixabay

2 komentarze do “Uwierzyła, że jej brat spowodował wypadek. Straciła 20 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *