Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Rowerzysta potrącony przez BMW w powiecie tomaszowskim

Wczoraj wieczorem w miejscowości Zadnoga w powiecie tomaszowski doszło do potracenia 13-letniego rowerzysty. Chłopak nagle zjechał z chodnika na jezdnię i uderzył w bok jadącego BMW. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do potrącenia rowerzysty doszło wczoraj tuż przed godziną 20:00 na terenie miejscowości Zadnoga, w gminie Krynice. Poruszający się rowerem 13-latek nagle zjechał z chodnika na jezdnię. Nie zauważył jadącego w tym samym kierunku samochodu marki BMW i w konsekwencji uderzył w bok przemieszczającego się pojazdu. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do zamojskiego szpitala.

Samochodem kierował 22-letni mieszkaniec gminy Krynice. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że kierowca był trzeźwy w momencie zdarzenia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rowerzystka potrącona przez samochód w gminie Milejów

Policjanci wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

– Apelujemy o ostrożność na drodze i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Rowerzyści stanowią grupę tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie – mówi młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

rowerzysta potracony przez bmw w powiecie tomaszowskim
fot. Policja

Policja przypomina jednocześnie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta może korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych w przypadku gdy – opiekuje się on osobą do lat 10 kierującą rowerem; – szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 kilometrów na godzinę, wynosi co najmniej 2 metry i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów; – warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni.

Jeden komentarz do “Rowerzysta potrącony przez BMW w powiecie tomaszowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *