LublinWiadomości

„Boiska na piątkę”: Nowoczesny kompleks sportowy przy V LO już otwarty! (zdjęcia)

Na miejscu zdegradowanej strefy sportowej przy V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, jak feniks z popiołów, narodził się nowoczesny i ogólnodostępny kompleks sportowy. Jego budowa to efekt projektu zgłoszonego w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego pt. „Boiska na Piątkę”. Otwarcie kompleksu miało miejsce dzisiaj, 4 września, przy ulicy Lipowej 7.

Znajdujący się w samym sercu Lublina, przy ulicy Lipowej 7, nowy kompleks sportowy to znakomita wiadomość dla miłośników aktywnego trybu życia. Do jego powstania przyczynili się zarówno uczniowie V LO, jak i mieszkańcy, którzy wspólnie zagłosowali na ten projekt. Nie była to byle jaka inicjatywa – zdobyła ona ponad 4,5 tysiąca głosów, stając się jednym z najpopularniejszych przedsięwzięć w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina.

– Był to największy ogólnomiejski projekt 8. edycji Budżetu Obywatelskiego i jeden z najbardziej popularnych w jego historii. Cieszymy się, że będzie służył wszystkim i spełni swoje zadanie – podkreślił Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wcześniejsza infrastruktura sportowa uległa całkowitej przebudowie. Teraz, na terenie kompleksu, znajdują się dwa nowatorskie boiska wielofunkcyjne (o wymiarach: 40 m x 19,5 i 28 m x 12 m) wyposażone w poliuretanowe nawierzchnie przepuszczające wodę. Na większym z nich postawiono dwie bramki, a mniejsze wyposażono w mobilne słupki do zawieszania siatek siatkarskich oraz konstrukcje do koszykówki.

Ale to nie wszystko. Nowy kompleks sportowy oferuje również plac rekreacyjny z miejscem do gry w bule na żwirowej nawierzchni oraz zewnętrzną siłownię z 10 stanowiskami do ćwiczeń, o powierzchni 155 metrów kwadratowych. Całość została dodatkowo zabezpieczona sześciometrowymi piłkochwytami i systemem monitoringu. Teren oświetlono latarniami parkowymi LED, zamontowano również małą architekturę.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin wita nowy rok szkolny. Co słychać w lubelskich placówkach oświatowych dzień przed pierwszym dzwonkiem?

Projekt zrealizowała firma Solid-Stet Sp. z o.o. ze Szczecina. Całkowity koszt inwestycji to 1,14 mln zł, a jego budowa trwała sześć miesięcy.

Z dumną społecznością szkolną w tle oraz zaproszonymi gośćmi, kompleks sportowy został oficjalnie otwarty, zapewniając mieszkańcom Lublina miejsce do aktywnego spędzania czasu i integracji.

kompleks sportowy przy 5 LO
fot. Miasto Lublin | Kompleks sportowy przy V LO
kompleks sportowy przy "Piątce"
fot. Miasto Lublin | Kompleks sportowy przy V LO
Kompleks sportowy przy 5 LO w Lublinie
fot. Miasto Lublin | Otwarcie kompleksu sportowego przy V LO
Kompleks sportowy przy 5 LO
fot. Miasto Lublin | Kompleks sportowy przy V LO
Boiska przy "Piątce"
fot. Miasto Lublin | Otwarcie kompleksu sportowego przy V LO
Kompleks Sportowy przy 5 LO
fot. Miasto Lublin | Otwarcie kompleksu sportowego przy V LO
Uroczyste otwarcie boisk przy V LO w Lublinie
fot. Miasto Lublin | Otwarcie kompleksu sportowego przy V LO