EdukacjaLublinWiadomości

„Uczeń i uczennica przyszłości”: Ostatnie dni na zgłoszenia do pionierskiego projektu edukacyjnego

Zbliża się finisz rekrutacji do projektu „Uczeń i uczennica przyszłości”, który ma na celu poszerzenie horyzontów technicznych i interpersonalnych młodzieży w Lublinie. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 września.

Czy zastanawiałeś się, jak przygotować najmłodszych mieszkańców Lublina do wyzwań przyszłości? Lublin, który piastuje w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, nie zamierza zostawić tej kwestii na później. Nauczyciele i uczniowie lubelskich szkół podstawowych mają szansę zgłosić się do kolejnej edycji programu „Uczeń i uczennica przyszłości” i rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Jak podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin: – Łączenie kreatywnego myślenia i wykorzystywania nowoczesnych technologii, a przy tym trening interpersonalny podczas pracy w grupie to umiejętności, które przydadzą się nie tylko w szkole, ale także w przyszłym życiu zawodowym. Celem inicjatywy jest również zapoznanie uczestników i uczestniczek projektu z technologicznym i gospodarczym potencjałem Lublina, jako miasta wpisującego się w ideę smart city.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, program oferuje różnorodne działania. Wśród nich warto wymienić szkolenia z autoprezentacji w studiu multimedialnym Politechniki Lubelskiej, warsztaty dla pedagogów z zakresu zarządzania badaniami naukowymi oraz sesje dotyczące druku 3D prowadzone przez Spice Gears Academy. Dodatkowym elementem będą wizyty w firmach z Lublina specjalizujących się w zaawansowanych technologiach oraz warsztaty z wystąpień publicznych prowadzone przez Szkołę Doktorską KUL.

Ciekawym komponentem projektu jest konkurs „Lublin – moje miasto przyszłości”, w którym młodzi naukowcy i wynalazcy z lubelskich szkół będą konkurować o fundusze na budowę i wyposażenie pracowni czy laboratoriów w zwycięskich placówkach oświatowych.

– Ich zadaniem jest stworzenia prac przedstawiających wizję rozwoju Lublina, jako miasta przyszłości. Przy ich tworzeniu uczniowie i uczennice będą wykorzystywać m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery oraz stacje lutownicze i sprzęt audiowizualny – mówi Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lublin Katarzyna Duma.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Boiska na piątkę”: Nowoczesny kompleks sportowy przy V LO już otwarty! (zdjęcia)

W ubiegłym roku, nagrodzone projekty obejmowały m.in. farmy wiatrowe, makiety z unowocześnionymi placami zabaw, które produkują odnawialną energię, czy innowacyjne roboty miejskie. Pierwsze trzy miejsca przypadły Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja, SP nr 57 im. Jana Kochanowskiego oraz SP nr 33 im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Zapisy do programu trwają do 12 września. Wszystkie niezbędne informacje, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na oficjalnej stronie miasta. Decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona do 10 grup.

W ubiegłorocznej edycji projektu „Uczeń i uczennica przyszłości” udział wzięło ponad 60 młodych osób.

fot. pixabay | zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “„Uczeń i uczennica przyszłości”: Ostatnie dni na zgłoszenia do pionierskiego projektu edukacyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *