LublinWiadomości

Darmowe szkolenia z bezpiecznej jazdy na motocyklu, ostatnie w tym sezonie

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy WORD Lublin i Motosekcja zapraszają na ostatnie w tym sezonie darmowe szkolenia motocyklowe. Partnerem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Jeżeli jesteś motocyklistą i zależy ci na doskonaleniu swoich umiejętności, Lublin jest miejscem, w którym musisz się znaleźć 15 i 16 września przy ul. Grygowej 32. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy WORD Lublin i Motosekcja  łączą siły, by zapewnić ostatnie w tym sezonie bezpłatne treningi doskonalenia techniki jazdy. Wydarzenie to wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Główną misją szkolenia jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, nie tylko dla motocyklistów, ale i dla wszystkich uczestników ruchu. Celem jest nie tylko nauka, ale i zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom na drodze, takim jak wypadki czy kolizje, w których uczestniczą właśnie motocykliści. Program ma na celu również uświadomienie zagrożeń i korzyści, jakie niesie za sobą jazda motocyklem w warunkach typowych dla polskich dróg.

Szkolenie poprowadzą trenerzy i instruktorzy sportów motocyklowych oraz instruktorzy techniki i nauki jazdy motocyklowej Motosekcji oraz ODTJ Lublin.

  • 15 września, piątek, w godzinach 14:00-18:30 – szkolenie skierowane do użytkowników motocykli o pojemności do 125 cm3; a szczególnie do osób posiadających uprawnienia kat. B (co najmniej 3 lata), umożliwiające poruszanie się motocyklem o pojemności nie większej niż 125 cm3, którzy nie przeszli szkolenia motocyklowego;
  • 16 września, sobota, w godzinach 10:15-19:00 – szkolenie dla wszystkich motocyklistów chcących podnieść swoje umiejętności jazdy.

W programie bezpłatnych szkoleń motocyklowych z doskonalenia techniki jazdy przewidziano:

  1. Omówienie teorii i zadań praktycznych.
  2. Zapoznanie uczestników z zasadami poruszania się po obiekcie.
  3. Rozgrzewka i rozpoczęcie zadań treningowych z wykorzystaniem technik motocyklowych, w szczególności takich jak: przeciwsiad, przeciwwaga, przeciwskręt.
  4. Pozycja i dosiad na motocyklu.
  5. Dynamiczna jazda w zakręcie (kontrola gazu, prawidłowy tor jazdy, prowadzenie wzrokiem, świadome wykorzystanie przeciwskrętu).
  6. Manewry uliczne (przeszkody i zadania do pokonania na nitce toru).
  7. Hamowanie awaryjne.
  8. Jazda po całej nitce toru – wykorzystanie nabytych umiejętności.

ODTJ WORD Lublin może się pochwalić największą liczbą przeszkolonych motocyklistów w Polsce. Jest to jedyna tego typu inicjatywa w kraju na taką skalę.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Uczeń i uczennica przyszłości”: Ostatnie dni na zgłoszenia do pionierskiego projektu edukacyjnego

Wszelkie informacje dotyczące zapisów na ww. szkolenia dostępne są na stronie internetowej Motosekcji lub w biurze obsługi Motosekcji pod nr tel. 504 491 492.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *