LublinWiadomości

Lubelski Rower Miejski 2024. Pierwsze jednoślady już gotowe do jazdy

Startuje kolejny sezon miejskiej wypożyczalni jednośladów. W poniedziałek, 4 marca, na stacjach pojawiło się pierwszych 100 rowerów. Natomiast pełen sezon rozpocznie się tradycyjnie 21 marca.

Od poniedziałku, 4 marca, na miłośników dwóch kółek czeka 100 rowerów rozlokowanych na 10 najbardziej popularnych stacjach w Lublinie.

Miejskie jednoślady pojawił się w następujących punktach:

– ul. Zamojska/Stary most
– ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka
– ul. Spokojna/Lubelski Urząd Wojewódzki
– Plac Wolności
– al. Tysiąclecia/Plac Zamkowy
– ul. Bajkowskiego/Urząd Miasta Lublin
– Plac Litewski/ul. Kapucyńska
– ul. Cukrownicza ZDiM/Arena Lublin
– Dworzec Lublin – stacja pasywna
– Park Ludowy

Jak zapewnia Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza, cała flota ruszy tradycyjnie 21 marca. Wówczas, w ramach miejskiej wypożyczalni, użytkownicy będą mieli do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 131 stacjach (46 pasywnych i 85 standardowych). Nowością będzie stacja zlokalizowana bezpośrednio przy nowym Dworcu Lublin oraz przy ul. Grygowej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Rower Miejski jednak zniknie na zimę?

– Lubelski Rower Miejski to stały element infrastruktury miasta, z którego chętnie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Mamy świadomość, że to jedna z ważniejszych form mikromobilności, stanowiąca alternatywę dla indywidualnych podróży samochodem. W minionym sezonie odnotowaliśmy duże zainteresowanie korzystaniem z tej formy podróży po mieście. Wpływ na to miało z pewnością zintegrowanie oferty z komunikacją miejską, co wyróżnia Lublin spośród polskich miast. Jesteśmy gotowi do kolejnego sezonu. Cała infrastruktura, rowery oraz wyposażenie stacji, przeszła konieczne przeglądy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Od marca ubiegłego roku nowym operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a system powiązany jest z komunikacją miejską poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem Lubika. Posiadacze biletu okresowego mogą korzystać z roweru miejskiego bezpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM, obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów.

W minionym sezonie LRM wypożyczono 153 578 razy, a miejskie jednoślady przejechały dystans ponad 488 tys. km. Jak podaje Ratusz, aktualnie w systemie zarejestrowanych jest już 21 393 użytkowników.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Lubelski Rower Miejski 2024. Pierwsze jednoślady już gotowe do jazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *