LublinNa sygnaleWiadomości

Ponikwoda. Kompletnie pijana matka opiekowała się 7-miesięczną córką

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia mieszkanka Lublina, która w takim stanie opiekowała się 7-miesięczną córką. Dziecko trafiło do szpitala na badania, a matka do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Grozi jej do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 3 marca, po południu lubelscy policjanci zostali zaalarmowani, że z mieszkania w bloku przy ul. Dożynkowej na lubelskiej dzielnicy Ponikwoda dochodzą odgłosy awantury.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kompletnie pijana matka opiekowała się noworodkiem. Trafiła pod dozór policji

Gdy interweniujący patrol zapukał do drzwi wskazanego mieszkania, okazało się, że w środku razem z kompletnie pijaną 32-latką przebywa również jej 7-miesięczne dziecko.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie kobiety.

Po chwili w mieszkaniu pojawiła się również babcia dziecka. Jak przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie, w jej przypadku alkomat wykazał 2 promile. W związku z tą sytuacją policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

– 7-miesięczne dziecko zostało przekazane pod opiekę medyków. Funkcjonariusze powiadomili też sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie malucha – poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Matka spała pijana, a 2-latek próbował otworzyć okno w mieszkaniu na trzecim piętrze

32-latka została zatrzymana. Kobieta spędziła noc w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze do “Ponikwoda. Kompletnie pijana matka opiekowała się 7-miesięczną córką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *