ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

Pobił i okradł nieznajomego. Za rozbój odpowie w warunkach recydywy

25-letni mężczyzna odpowie za rozbój na przypadkowo spotkanym mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w weekend w centrum Chełma. Pokrzywdzony został pobity i okradziony. Stracił pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty. Sprawca jest już w rękach policji.

W sobotę przed północą dyżurny komendy chełmskiej policji dostał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na ulicy Młodowskiej w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego, 37-letniego mieszkańca Chełma, wynika, że kiedy stał przy ulicy został zaczepiony przez nieznajomego mężczyznę.

Doszło między nimi do sprzeczki. W pewnej chwili został zaatakowany i pobity. Napastniku ukradł mu portfel z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami oraz telefon komórkowy. Straty oszacowano na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

– Poszukiwaniami sprawcy zajęli się policjanci kryminalni z chełmskiej komendy. Ustalili, że jest to 25-latek z Chełma. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w południe na jednym z osiedli. Był zaskoczony widokiem policjantów – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.

Sprawca rozboju został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zabójstwo 36-latka na osiedlu Cementowni w Chełmie

Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

fot. Policja

2 komentarze do “Pobił i okradł nieznajomego. Za rozbój odpowie w warunkach recydywy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *