LublinNa sygnaleWiadomości

Troje pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu kilku godzin przez patrol lubelskiej drogówki

We wtorek patrol lubelskiej policji w ciągu zaledwie kilku godzin zatrzymał 3 pijanych kierowców. 42-letnia kierująca Seatem miała dwa promile i dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. Z kolei 45-letni motocyklista z promilem alkoholu w organizmie przewoził nietrzeźwego pasażera, a kierowca Renaulta wsiadł do auta, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Podczas wczorajszego popołudnia jeden z patroli ruchu drogowego prowadził kontrole trzeźwości na terenie gminy Niemce. Funkcjonariusze wyrywkowo sprawdzali przejeżdżające pojazdy. Jak się okazało, na efekty nie trzeba było długo czekać. Niespełna 4 godzin pracy patrolu wystarczyły, żeby zatrzymać troje pijanych kierowców.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wypadek w Jaszczowie. Sprawca bez ważnego prawa jazdy i pod wpływem alkoholu

– 42-letnia kierująca Seatem została zatrzymana, miała dwa promile i dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. 45-letni motocyklista miał promil i przewoził pijanego pasażera, a także miał cofnięte uprawnienia. Z kolei kierowca Renaulta wsiadł do auta, mając w organizmie ponad pół promila. Wszyscy niebawem usłyszą zarzuty – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami, grzywna oraz świadczenie pieniężne w wysokości do 60 tysięcy złotych.

fot. Policja

2 komentarze do “Troje pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu kilku godzin przez patrol lubelskiej drogówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *