LublinWiadomości

Darmowa linia łącząca nowy Dworzec Lublin ze starym będzie kursować również po feriach

Decyzją Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie po raz kolejny przedłużono okres kursowania bezpłatnej linii autobusowej DL, która dowozi pasażerów do nowego Dworca ze „starego” przy al. Tysiąclecia. Tym razem nie podano jednak do kiedy.

Bezpłatną linię autobusową DL, która dowozi pasażerów pod Dworzec Metropolitalny ze „starego” dworca przy al. Tysiąclecia, lubelski ZTM uruchomił wraz z otwarciem nowego obiektu, 12 stycznia. Pierwotnie miała ona kursować do 26 stycznia. Potem, żeby „ułatwić życie” pasażerom w okresie ferii zimowych, termin został wydłużony do 9 lutego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejni przewoźnicy zabiorą pasażerów z Dworca Lublin. Będzie więcej połączeń do Warszawy, czy Chełma

Dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego w oficjalnym komunikacie poinformował, że po raz kolejny przedłużył termin funkcjonowania bezpłatnej linii DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa), tym razem, aż do odwołania.

– Szacujemy, że będzie ona funkcjonować w marcu, a później będą podejmowane kolejne decyzje – przekazała Monika Fisz, rzeczniczka miejskiej spółki.

Tak jak do tej pory, pojazdy linii DL zatrzymają się wyłącznie na dwóch przystankach – Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) i Dworzec Lublin (ul. Dworcowa).

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Strefa Płatnego Parkowania po nowemu. Pierwsze zmiany już w lutym

W czwartek, 1 lutego, kolejni przewoźnicy zakończyli procedurę zmiany dworca. Chodzi o firmy firmy Contbus Olszak Sp. j. oraz SINDBAD Sp. z o.o. Tym samym z Dworca Lublin realizowanych jest aktualnie blisko 200 kursów w 34 kierunkach. Jak zapewnia lubelski ZTM jest to jednak dopiero początek zmian. Kolejnego rozszerzenia listy oferowanych kursów możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

Jeden komentarz do “Darmowa linia łącząca nowy Dworzec Lublin ze starym będzie kursować również po feriach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *