LublinNa sygnaleWiadomości

Ukradł torebkę na tzw. „wyrwę”. Łupem cieszył się zaledwie kilka minut

Zaledwie kilka minut zajęło lubelskim wywiadowcom zatrzymanie 30-letniego sprawcy kradzieży torebki metodą na tzw. „wyrwę”. Do przestępstwa doszło w ostatni poniedziałek przy ul. Filaretów w Lublinie. Za zuchwałą kradzież mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 lutego, przy ulicy Filaretów w Lublinie. Do idącej ulicą studentki podbiegł mężczyzna, który działając metodą na „wyrwę”, z zaskoczenia wyszarpał jej z ręki torebkę. Następnie sprawca zniknął między blokami na pobliskim osiedlu. Kobieta, która oprócz dokumentów straciła również telefon o wartości ok. 4 tys. złotych od razu zadzwoniła na policję.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ukradł artykuły spożywcze i zaatakował pracownicę ochrony. Grozi mu do 10 lat więzienia

– Do działań skierowano najbliższe patrole wywiadowców. Funkcjonariusze zaczęli przeczesywać okolicę. Po chwili zorientowali się, że sprawca ukrył się na klatce schodowej jednego z bloków. Policjanci zablokowali windę i wyjście z budynku. Sprawca stracił możliwość ucieczki. Został zatrzymany. Miał przy sobie skradzione mienie, które zostało zabezpieczone – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

30-letni mieszkaniec Lublina usłyszał już zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *