LublinWiadomości

Chcesz zostać współtwórcą Nocy Kultury? Organizatorzy mają dla Ciebie propozycję

„Zostań menadżerem, menadżerką strefy wydarzeń!” pod takim hasłem organizator Nocy Kultury – Warsztaty Kultury zachęcają do współtworzenia tej najjaśniejszej w roku nocy w Lublinie.

Jakie warunki musi spełnić kandydat ? Przede wszystkim mieć ukończone 18 lat, przestrzegać zasad poufności i być gotowy do pracy przy projekcie od lutego do maja oraz oczywiście podczas Nocy Kultury.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ogłoszono daty czołowych letnich imprez kulturalnych. Zapiszcie w kalendarzu!

– Zapraszamy do naszego zespołu. Nie przejmujcie się brakiem doświadczenia – to właśnie z nami je zdobędziecie. Jesteśmy gotowi podzielić się nocokulturowym know-how, a jest to wiedza, którą można zdobyć tylko w trakcie działania – zachęca do współpracy Joanna Wawiórka- Kamieniecka, dyrektorka Nocy Kultury.

Co można zyskać? Rozwój umiejętności w zakresie planowania, koordynacji, komunikacji, logistyki, promocji i relacji z partnerami, które z pewnością przydadzą się później w pracy event menagera. Poza tym kontakty z artystami, ekspertami i instytucjami związanymi z kulturą, a także referencje i certyfikaty.

Ale to nie wszystko. To również unikalna okazja do zapoznania się z kulisami pracy przy jednym z największych lubelskich festiwali.

Do obowiązków menadżera / menadżerki strefy wydarzeń będzie należało współkoordynowanie otwartego naboru; uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach; zarządzanie pracą wolontariuszy; promocja festiwalu; tworzenie autorskich punktów programu; kontakt z partnerami festiwalu, czy koordynowanie bieżących zadań.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W kinie w Lublinie. Filmowe propozycje na luty w cyklu Miasto movie

Podczas Nocy Kultury głównym zadaniem menadżerki / menadżera będzie z kolei zaopiekowanie się jedną z lokacji Nocy Kultury, np. placem, na którym będzie odbywało się kilka wydarzeń artystycznych lub podwórkiem, które tej nocy stanie się sceną muzyczną.

Zapisy i więcej informacji na stronie: warsztatykultury.pl

Chcesz zostać współtwórcą Nocy Kultury? Organizatorzy mają dla Ciebie propozycję
fot. Katarzyna Anna Kubiak

Lubelska Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej miasta. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami Lublina w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe. Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie.

W 2024 roku Noc Kultury odbędzie się z soboty na niedzielę 1-2 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *