LublinNa sygnaleWiadomości

Są zarzuty dla 28-latka w związku z pożarem bloku przy ul. Garbarskiej. Straty oszacowano na ok. 1 mln zł

28-latek zatrzymany w związku z pożarem bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie został wczoraj doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut. Jak się okazało, mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary więzienia za znęcanie. Wstępnie straty oszacowano na blisko 1 mln zł.

Do pożaru dachu 6-kondygnacyjnego budynku doszło w środę, 27 marca, ok. godz. 8:00 rano przy ul. Garbarskiej na lubelskim Kośminku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pożar bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie. Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę (aktualizacja)

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym 8 zastępów straży pożarnej. Ogień gasiło łącznie 33 strażaków.

Z relacji świadków wynikało, że w momencie pożaru na dachu widziano mężczyznę. Jak później się okazało był to 28-letni mieszkaniec Lublina.

– Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest poszukiwany w celu odbycia blisko roku pozbawienia wolności za znęcanie. Mężczyzna był w przeszłości również notowany za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne – przekazał nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nielegalnie produkowali alkohol. Wybuchł pożar, jedna osoba trafiła do szpitala

28-latek trafił do aresztu. W czwartek, 28 marca, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie gdzie usłyszał zarzut dotyczący sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *