LublinNa sygnaleWiadomości

Pożar bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie. Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę (aktualizacja)

Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiaj rano na dachu bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie. W tej sprawie policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Do pożaru 6-kondygnacyjnego budynku doszło dzisiaj ok. godz. 8:00 rano przy ul. Garbarskiej na lubelskim Kośminku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nielegalnie produkowali alkohol. Wybuchł pożar, jedna osoba trafiła do szpitala

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Interweniowało łącznie 8 zastępów straży pożarnej. – „Nie ewakuowaliśmy ludzi, w zdarzeniu nikt też nie ucierpiał” – mówi st. asp. Jan Janczak z PSP w Lublinie.

Pożar bloku przy ul. Garbarskiej. Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że spaleniu uległa mniej więcej jedna trzecia dachu, w tym izolacja i panele fotowoltaiczne.

W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który był widziany na dachu, gdy wybuchł pożar. Jak informuje policja, nie jest on mieszkańcem bloku, który jest stosunkowo nowy i tylko częściowo zasiedlony.

– Zatrzymany mężczyzna okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za znęcanie. Był też notowany za inne przestępstwa – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Policyjni „łowcy głów” zatrzymali 41-latka skazanego za usiłowanie zabójstwa brata

Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

fot. facebook

Jeden komentarz do “Pożar bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie. Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę (aktualizacja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *