LublinWiadomości

Ferie, ferie i po feriach. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

W najbliższy poniedziałek, 12 lutego, lubelscy uczniowie wracają do szkół, a autobusy komunikacji miejskiej do kursowania zgodnie z regularnym rozkładem. Jednocześnie, jak poinformował lubelski ZTM, w rozkładach jazdy linii nr 8 i nr 22 pojawią się drobne zmiany.

Ze względu na ferie zimowe, które w naszym województwie trwają od poniedziałku 29 stycznia, a także sesję egzaminacyjną na uczelniach, wprowadzono zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. W dni powszednie na ulice wyjeżdża obecnie mniej autobusów i trolejbusów. Kursy na najpopularniejszych trasach realizowane są co pół godziny, a na pozostałych co godzinę. Jednak wraz z początkiem kolejnego tygodnia ma się to diametralnie zmienić.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Darmowa linia łącząca nowy Dworzec Lublin ze starym będzie kursować również po feriach

– 12 lutego w województwie lubelskim kończą się ferie zimowe i uczniowie wracają do nauki. Tym samym zaczyna obowiązywać rozkład oznaczony jako „dzień powszedni, rok szkolny” – przypomina Monika Fisz, rzeczniczka prasowa Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Jednak to nie koniec zmian jakie czekają na pasażerów wraz z końcem ferii zimowych.

Kursująca z Centrum w stronę Zalewu Zembrzyckiego linia nr 8, w obu kierunkach będzie zajeżdżać na pętle przy ul. Żeglarskiej. Dlatego też wprowadzono kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdu wybranych kursów we wszystkie dni tygodnia, na co szczególną uwagę powinni zwrócić pasażerowie podróżujący na co dzień tą linią.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: ZTM przenosi punkt sprzedaży biletów

Ponadto, nastąpiła korekta rozkładu jazdy linii nr 22 w dzień powszedni. Chodzi o przesunięcie kursów z przystanku Pliszczyn 02 z godziny 14:15 na 14:26 i z godziny 15:00 na 15:16.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *