Na sygnaleRadzyń PodlaskiWiadomościZ regionu

Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek na DK-19 w Turowie

Podczas wyprzedzania rowerzystki kierujący ciężarówką Daf zjechał na przeciwny pas ruchu, powodując czołowe zderzenie z innym samochodem ciężarowym marki Scania. Do zdarzenie doszło na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Turów (powiat radzyński). W wyniku wypadku trzej mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Wczoraj, około godziny 16:20 w miejscowości Turów (gmina Kąkolewnica) na drodze krajowej nr 19 doszło do groźnego wypadku. 67-letni kierujący ciężarówką marki Daf, mieszkaniec Lublina, w momencie wyprzedzania rowerzystki, zjechał na przeciwny pas ruchu. Wskutek tego doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką marki Scania, za kierownicą której siedział 58-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. W pojeździe tym znajdował się również 43-letni pasażer.

Wszyscy trzej mężczyźni doznali obrażeń ciała i zostali natychmiast przewiezieni do szpitala.

– Kierujący ciężarówkami byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Z powodu wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazdy, aby umożliwić kierowcom ominięcie miejsca zdarzenia. Wciąż trwają czynności zmierzające do dokładnego ustalenia okoliczności wypadku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Płusy: Nie żyje 24-letni motocyklista, który uderzył w betonowy przepust

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. – Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie – apeluje rzecznik Policji z Radzynia Podlaskiego.

czołowe zderzenie ciężarówek w Turowie
fot. Policja | Czołowe zderzenie ciężarówek w Turowie
czołowe zderzenie ciężarówek w Turowie
fot. Policja | Czołowe zderzenie ciężarówek w Turowie

Jeden komentarz do “Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek na DK-19 w Turowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *