LublinWiadomości

Rozbudowa kolumbarium na cmentarzu na Majdanku. Powstanie prawie 900 nowych nisz

Cmentarz komunalny na Majdanku planuje rozbudowę kolumbarium. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie pochówkami urnowymi. W ciągu najbliższych 18 miesięcy powstaną dwa nowe segmenty oferujące łącznie 864 nisze.

Wraz z rosnącą popularnością pochówków urnowych, cmentarz na Majdanku przystąpił do realizacji nowej inwestycji. Jak poinformował Zastępca Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin, Janusz Semeniuk, w sektorze S10 powstaną dwa nowe segmenty kolumbarium. Pierwszy etap prac, który zakończył się wiosną tego roku, objął budowę segmentu A z 288 granitowymi niszami urnowymi. Teraz przyszedł czas na kolejne dwa segmenty – B i C, z których każdy pomieści 432 nisze.

– Rozstrzygnęliśmy już przetarg i zawieramy umowę z wykonawcą – potwierdza Janusz Semeniuk.

Całość inwestycji, wyceniana na 2,1 mln zł, zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Nowe segmenty, podobnie jak poprzedni, będą obłożone granitem. Dodatkowo przestrzeń wokół kolumbarium zostanie upiększona trawnikami, nasadzeniami oraz ławkami dla odwiedzających.

Osoby zainteresowane zakupem niszy mogą zgłaszać się do Kancelarii Cmentarzy Komunalnych. Warto podkreślić, że tak jak w przypadku miejsc przeznaczonych do pochówków tradycyjnych istnieje możliwość tzw. wykupu za życia niszy urnowej. Za udostępnienie miejsca w kolumbarium trzeba będzie zapłacić 4 tys. zł.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza remont pomnika Mauzoleum na Majdanku

– Udostępnienie nisz następuje po złożeniu wniosku, wniesieniu opłaty i podpisaniu umowy z zainteresowanymi osobami – informuje Monika Głazik z biuro prasowego lubelskiego Ratusza.

Formalności związane z udostępnieniem nisz prowadzi Kancelaria Cmentarzy Komunalnych przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 744 04 16 ub pisząc na adres [email protected].

fot. materiały prasowe

4 komentarze do “Rozbudowa kolumbarium na cmentarzu na Majdanku. Powstanie prawie 900 nowych nisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *