LublinWiadomości

Wszystkich Świętych tuż tuż. Grobonet pomaga odnaleźć bliskich na cmentarzach w całym kraju

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, chwila, gdy odwiedzamy groby najbliższych. Jeżeli nie jesteście pewni, gdzie dokładnie znajduje się grób osoby, której szukamy, z pomocą przychodzi Grobonet – ogólnopolska wyszukiwarka osób pochowanych.

Grobonet łączy bazę ponad 1300 cmentarzy i blisko 72 tysiące pochowanych osób. W Lublinie, za pomocą wyszukiwarki można odnaleźć groby na cmentarzach komunalnych przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 i ul. Białej 3.

To nie tylko katalog osób zmarłych, to przede wszystkim narzędzie, które łączy ludzi i pamięć o ich bliskich. Działa już od 13 lat i stale się rozwija, oferując funkcje takie jak wyświetlenie zdjęcia nagrobka czy dokładne dane o lokalizacji grobu – od sektora, przez rząd, aż po numer kwatery. Co więcej, po wpisaniu danych osoby zmarłej, użytkownik otrzyma informacje o wszystkich innych osobach pochowanych w tej samej lokalizacji. Dla tych, którzy nie mogą osobiście odwiedzić grobu, Grobonet umożliwia również zapalenie wirtualnego znicza z dedykacją.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rozbudowa kolumbarium na cmentarzu na Majdanku. Powstanie prawie 900 nowych nisz

Jest to narzędzie szczególnie przydatne w okresie Wszystkich Świętych, kiedy to cmentarze są wyjątkowo zatłoczone, a odnalezienie konkretnego grobu może być problematyczne. W Lublinie na dwóch cmentarzach komunalnych – przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 i ul. Białej 3 – Grobonet jest jeszcze bardziej dostępny. Administracja cmentarza udostępniła bowiem kody QR umożliwiające szybki dostęp do wyszukiwarki. Kody te zostały umieszczone m.in. przy wejściach na teren nekropolii.

Warto dodać, że Grobonet jest narzędziem na bieżąco aktualizowanym przez administratorów cmentarzy. To oznacza, że można mieć pewność co do dokładności i rzetelności przekazywanych informacji. Co więcej, w systemie zawarte są również dane osób pochowanych w kolumbariach.

Odkrycie miejsca spoczynku bliskich osób jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. To narzędzie, to nie tylko funkcjonalność, ale też troska o to, aby pamięć o zmarłych była ciągle żywa i dostępna dla każdego.

Jeden komentarz do “Wszystkich Świętych tuż tuż. Grobonet pomaga odnaleźć bliskich na cmentarzach w całym kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *